2015 artistik jimnastikte



İnsanoğlunun 2015 artistik jimnastikte ile ilgili yüzyıllardır biriktirdiği tüm bilgiler artık internette mevcut ve biz de sizin için en erişilebilir şekilde derledik ve sipariş verdik. 2015 artistik jimnastikte ile ilgili bilmek istediğiniz her şeye hızlı ve verimli bir şekilde erişebilmenizi istiyoruz; deneyiminizin hoş olduğunu ve 2015 artistik jimnastikte ile ilgili aradığınız bilgiyi gerçekten bulduğunuzu hissettiğinizi.

Hedeflerimize ulaşmak için yalnızca 2015 artistik jimnastikte hakkında en güncel, anlaşılır ve doğru bilgileri elde etmek için değil, aynı zamanda tasarımın, okunaklılığın, yükleme hızının ve kullanılabilirliğinin sağlanmasına da büyük özen gösterdik. sayfa mümkün olduğunca keyifli olsun, böylece başka hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmadan temel konulara odaklanabilir, 2015 artistik jimnastikte ile ilgili mevcut tüm veri ve bilgileri bilebilirsiniz, biz zaten sizin için hallettik. Umarız amacımıza ulaşmışızdır ve 2015 artistik jimnastikte ile ilgili istediğiniz bilgileri bulmuşsunuzdur. Bu nedenle, sizi memnuniyetle karşılıyoruz ve scientiatr.com kullanma deneyiminin keyfini çıkarmaya devam etmenizi öneririz.

Aada 2015 ylnda düzenlenen kadn artistik jimnastik etkinliklerinin yan sra madalya kazananlarn bir listesi bulunmaktadr.

Etkinlik takvimi

Tarih Konum Etkinlik kazanan(lar)
29 Ocak - 1 ubat Kanada Trois-Rivieres Elit Kanada Kdemli AA: Rose-Kaying Woo
Kdemli VT: Shallon Olsen
Kdemli UB: Sabrina Gill
Kdemli BB: Ellie Black
Kdemli FX: Hélody Cyrenne
Junior AA: Megan Roberts
Junior VT: Megan Roberts
Junior UB: Megan Roberts
Junior BB: Jade Chrobok
Junior FX: Megan Roberts
3-6 ubat Hindistan Kerala Hindistan Ulusal Oyunlar TF: Bat Bengal
AA: Dipa Karmakar
VT: Dipa Karmakar
UB: Dipa Karmakar
BB: Dipa Karmakar
FX: Dipa Karmakar
6-8 ubat Amerika Birleik Devletleri Houston Houston Ulusal Daveti AA: Letícia Costa VT: Oksana Chusovitina UB: Jessica López BB: Jessica López FX: Letícia CostaBrezilya
Özbekistan
Venezuela
Venezuela
Brezilya
7 ubat talya Ancona 1. talya Serie A Nationale Brixia Brescia ( Erika Fasana , Vanessa Ferrari , Martina Rizzelli , Francesca Linari , Chiara Imeraj , Sofia Busato )
13-15 ubat Amerika Birleik Devletleri Oklahoma ehri Nadia Comaneci Uluslararas Davet Junior TF: Romanya Junior AA: Olivia Cîmpian ve Ioana Crisan Junior VT: Ioana Crisan Junior UB: Laurie-Lou Vezina Junior BB: Ioana Crisan Junior FX: Olivia Cîmpian 
Romanya Romanya
Romanya
Kanada
Romanya
Romanya
13-15 ubat Amerika Birleik Devletleri Frisko WOGA Klasik Kdemli AA: Xie Yufen Kdemli VT: Katelyn Ohashi Kdemli UB: Xie Yufen Kdemli BB: Céline van Gerner Kdemli FX: Natsumi Sasada Junior AA: Elena Arenas Junior VT: Aria Brusch Junior UB: Aria Brusch Junior BB: Elena Arenas ve Morgan Hurd Junior FX: Irina Alexeeva ve Kajita NagiÇin
Amerika Birleik Devletleri
Çin
Hollanda
Japonya
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri Amerika Birleik Devletleri
Rusya Japonya
15-19 ubat Kanada Prens George Kanada K Oyunlar TF: Québec
AA: Rose-Kaying Woo
VT: Megan Roberts
UB: Audrey Rousseau
BB: Rose-Kaying Woo
FX: Megan Roberts
21-22 ubat skoçya Perth skoç Ulusal ampiyonas Kdemli AA: Amy Regan
Kdemli VT: Amy Regan
Kdemli UB: Amy Regan
Kdemli BB: Amy Regan ve Megan Wright
Kdemli FX: Amy Regan
Junior AA: Louise McColgan
Junior VT: Louise McColgan
Junior UB: Louise McColgan
Junior BB: Louise McColgan
Junior FX : Louise McColgan
Espoir AA: Isla Warr
Espoir VT: Erin Gallacher
Espoir UB: Laura-Jane Core
Espoir BB: Isla Warr
Espoir FX: Kacey Morrison
21-22 ubat Hollanda heerenveen Sidijk Turnuvas Kdemli AA: Eythora Thorsdottir
Junior AA: Sering Perdok
28 ubat Avusturya Linz Avusturya Takm Açk TF: Çin AA: Giulia Steingruber VT: Giulia Steingruber UB: Zhou Linlin BB: Giulia Steingruber FX: Giulia Steingruber 
sviçre
sviçre
Çin
sviçre
sviçre
28 ubat Galler Cardiff Galler Ulusal ampiyonas Kdemli AA: Raer Theaker
Kdemli VT: Raer Theaker
Kdemli UB: Raer Theaker
Kdemli BB: Raer Theaker
Kdemli FX: Raer Theaker
Junior AA: Maisie Methuen
Junior VT: Maisie Methuen
Junior UB: Latalia Bevan
Junior BB: Maisie Methuen
Junior FX: Maisie Methuen
Open Senior AA: Raer Theaker Open Senior VT: Eshe Bernard Open Senior UB: Chelsea Court Open Senior BB: Georgina Clements Open Senior FX: Raer Theaker Open Junior AA: Catherine Lyons Open Junior VT: Abigail Solari Open Junior UB: Catherine Lyons Open Junior BB: Catherine Lyons Açk Junior FX: Catherine LyonsGaller
ngiltere
ngiltere
ngiltere
Galler
ngiltere
ngiltere
ngiltere
ngiltere
ngiltere
28 ubat talya Milano 2. talya Serie A Nationale Brixia Brescia ( Erika Fasana , Vanessa Ferrari , Francesca Linari , Martina Rizzelli , Chiara Imeraj , Sofia Busato )
4-8 Mart Rusya Penza Rusya Ulusal ampiyonas TF: Merkez Federal Bölge
AA: Maria Kharenkova
VT: Alla Sosnitskaya
UB: Daria Spiridonova
BB: Maria Kharenkova
FX: Ksenia Afanasyeva
5-6 Mart Azerbaycan Bakü Bakü Hazrlanyor AA: Kristina Pravdina VT: Maria Smirnova UB: Kristina Pravdina BB: Martine Skregelid FX: Maria SmirnovaAzerbaycan
Azerbaycan
Azerbaycan
Norveç
Azerbaycan
5-8 Mart Kanada Montreal L'International Gymnix Challenge AA: Victoria-Kayen Woo Challenge VT: Hélody Cyrenne Challenge UB: Sabrina Gill Challenge BB: Isabela Onyshko Challenge FX: Sydney Soloski Junior Cup TF: Canada Junior Cup AA: Rose-Kaying Woo Junior Cup VT: Shallon Olsen Junior Cup UB: Natalia Kapitonova Junior Cup BB: Rose-Kaying Woo Junior Cup FX: Rose-Kaying WooKanada
Kanada
Kanada
Kanada
Kanada
 
Kanada
Kanada
Rusya
Kanada
Kanada
6 Mart Amerika Birleik Devletleri Arlington Nastia Liukin Kupas Kdemli: Maddie Karr
Junior: Kiya Johnson
7 Mart Amerika Birleik Devletleri Arlington AT&T Amerikan Kupas Amerika Birleik Devletleri Simone Biles
13-15 Mart ngiltere Loughborough ngiliz ampiyonas Kdemli AA: Amy Tinkler
Kdemli VT: Claudia Fragapane
Kdemli UB: Becky Downie
Kdemli BB: Amy Tinkler
Kdemli FX: Kelly Simm
Junior AA: Catherine Lyons
Junior VT: Catherine Lyons
Junior UB: Alice Kinsella
Junior BB: Catherine Lyons
Junior FX: Catherine Lyons
Espoir AA: Chiara Bunce
Espoir VT: Annabel Agba
Espoir UB: Chiara Bunce
Espoir BB: Amelie Morgan
Espoir FX: Isabel Davis
13-15 Mart Fransa Rouen Fransa Ulusal ampiyonas TF: Alliance Dijon Gym 21
Kdemli AA: Ufakln Ödünç
AA: Lorette Charpy
VT: Camille Bahl
UB: Louise Vanhille
BB: Marine Boyer
FX: Ödünç O
14 Mart talya Floransa 3. talya Serie A Nationale Brixia Brescia ( Martina Rizzelli , Giorgia Villa , Francesca Linari , Erika Fasana , Vanessa Ferrari , Chiara Imeraj , Lavinia Marongiu )
19-22 Mart Almanya Cottbus Cottbus Dünya Kupas VT: Oksana Chusovitina UB: Jonna Adlerteg BB: Andreea Munteanu FX: Marta Pihan-KuleszaÖzbekistan
sveç
Romanya
Polonya
2527 Mart Katar Doha Doha Dünya Kupas VT: Giulia Steingruber UB: Youna Dufournet BB: Phan Th Hà Thanh FX: Giulia Steingrubersviçre
Fransa
Vietnam
sviçre
27-29 Mart Birleik Krallk Liverpool Britanya Ulusal ampiyonas Kdemli AA: Amy Tinkler
Kdemli VT: Claudia Fragapane
Kdemli UB: Tyesha Mattis
Kdemli BB: Tyesha Mattis
Kdemli FX: Amy Tinkler
Junior AA: Catherine Lyons
Junior VT: Catherine Lyons
Junior UB: Georgia-Mae Fenton
Junior BB: Catherine Lyons
Junior FX: Catherine Lyons
28-29 Mart Belçika malmedy Belçika ampiyonas Kdemli AA: Cindy Vandenhole
Junior AA: Nina Derwael
Espoir AA: Imke Wolthuzien
28-29 Mart talya Jesolo Jesolo ehri Kupas Kdemli TF: Amerika Birleik Devletleri Kdemli AA: Simone Biles Kdemli VT: Simone Biles Kdemli UB: Kyla Ross Kdemli BB: Simone Biles Kdemli FX: Simone Biles Junior TF: Amerika Birleik Devletleri Junior AA: Laurie Hernandez Junior VT: Jazmyn Foberg Junior UB: Laurie Hernandez Junior BB: Norah Flatley Junior FX: Laurie Hernandez 
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
 
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
28-29 Mart Almanya Heidelberg Almanya Gençler ampiyonas AA: Tabea Alt
VT: Tabea Alt
UB: Tabea Alt ve Maike Enderle
BB: Tabea Alt
FX: Amélie Föllinger
28-29 Mart Macaristan Budapete Macar Alet ampiyonas VT: Boglárka Dévai
UB: Dorina Böczög
BB: Dorina Böczög
FX: Dorina Böczög ve Tünde Csillag
31 Mart - 4 Nisan Rusya Penza Rusya Gençler Ulusal ampiyonas TF: Central Federal District 1
MS AA: Daria Skrypnik
MS VT: Elena Eremina
MS UB: Daria Skrypnik
MS BB: Angelina Melnikova
MS FX: Ekaterina Sokova
CMS AA: Angelina Simakova
CMS VT: Angelina Simakova
CMS UB: Yuliana Perebinosova
CMS BB: Varvara Zubova
CMS FX: Viktoria Gorbatova ve Angelina Simakova
3-8 Nisan Meksika Monterrey Meksika Ulusal ampiyonas AA: Elsa García
VT: Elsa García
UB: Elsa García
BB: Elsa García
FX: Elsa García
4-5 Nisan Slovenya Ljubljana Ljubljana Dünya Kupas VT: Oksana Chusovitina UB: Isabela Onyshko BB: Isabela Onyshko FX: Eythora ThorsdottirÖzbekistan
Kanada
Kanada
Hollanda
15-19 Nisan Fransa Montpellier Avrupa ampiyonas AA: Giulia Steingruber VT: Maria Paseka UB: Daria Spiridonova BB: Andreea Munteanu FX: Ksenia Afanasyevasviçre
Rusya
Rusya
Romanya
Rusya
24-26 Nisan Japonya Tokyo Japon Çok Yönlü ampiyonalar Asuka Teramoto
25 Nisan Almanya Mannheim Bundesliga TF: MTV Stuttgart
AA: Ekaterina KramarenkoRusya
1-2 Mays sveç Halmstad sveç Ulusal ampiyonas Kdemli AA: Marcela Torres
Junior AA: Sofie Emilson
1-3 Mays Brezilya Sao Paulo Sao Paulo Dünya Kupas VT: Deng Yalan UB: Shang Chunsong BB: Shang Chunsong FX: Flávia SaraivaÇin
Çin
Çin
Brezilya
7-9 Mays Bulgaristan Varna Varna Dünya Kupas VT: Oksana Chusovitina UB: Kang Yong-mi BB: Phan Th Hà Thanh FX: Ilaria KäslinÖzbekistan
Kuzey Kore
Vietnam
sviçre
9 Mays Portekiz Anadya Portekiz ampiyonas Kdemli AA: Ana Filipa Martins
Junior AA: Mariana Marianito
9 Mays talya Rimini 4. talya Serie A Nationale Brixia Brescia ( Giorgia Villa , Martina Rizzelli , Sofia Busato , Erika Fasana , Lavinia Marongiu , Francesca Linari , Vanessa Ferrari , Chiara Imeraj )
9-10 Mays Finlandiya Espoo Finlandiya Ulusal ampiyonas Kdemli AA: Annika Urvikko
Kdemli VT: Annika Urvikko
Kdemli UB: Annika Urvikko
Kdemli BB: Agnes Suto
Kdemli FX: Annika Urvikko
Junior AA: Riina Kaleva
Junior VT: Riina Kaleva
Junior UB: Isabella Ahlblad
Junior BB: Helmi Murto
Junior FX: Riina Kaleva
13 Mays Meksika Monterrey Olympiada Ulusal de Gimnasia Ana Lago
13-17 Mays Rusya St.Petersburg Diyatin Kupas Kdemli AA: Daria Elizarova Kdemli VT: Tatiana Nabieva Kdemli UB: Elisabeth Seitz Kdemli BB: Daria Elizarova Kdemli FX: Daria Elizarova Junior AA: Elena Eremina Junior VT: Elena Eremina Junior UB: Natalia Kapitonova Junior BB: Elena Eremina Junior FX: Natalia KapitonovaRusya
Rusya
Almanya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
16-17 Mays Japonya Tokyo NHK Kupas Aiko Sugihara
21-24 Mays Avustralya Melbourne Avustralya Ulusal ampiyonas Kdemli TF: Victoria
Kdemli AA: Georgia Godwin
Kdemli VT: Emily Little
Kdemli UB: Rianna Mizzen
Kdemli BB: Georgia Godwin
Kdemli FX: Lauren Mitchell
Junior TF: Victoria
Junior AA: Emily Whitehead
Junior VT: Talia Folino
Junior UB: Emily Whitehead
Junior BB : Talia Folino
Junior FX: Emily Whitehead
21-24 Mays Portekiz Anadya Anadya Dünya Kupas VT: Marcia Videaux UB: Jessica López BB: Emma Larsson FX: Dorina BöczögKüba
Venezuela
sveç
Macaristan
22-24 Mays Polonya Szczecin Polonya Uluslararas ampiyonas Kdemli AA: Katarzyna Jurkowska-Kowalska
Kdemli VT: Gabriela Janik ve Paula Plichta
Kdemli UB: Gabriela Janik
Kdemli BB: Katarzyna Jurkowska-Kowalska
Kdemli FX: Paula Plichta
Junior AA: Patrycja Dronia
Junior VT: Wanda Drelicharz
Junior UB: Patrycja Dronia
Junior BB: Oliwia Szymska
Junior FX: Patrycja Dronia
28-31 Mays Kanada Gatineau Kanada Ulusal ampiyonas Kdemli AA: Ellie Black
Kdemli VT: Shallon Olsen
Kdemli UB: Isabela Onyshko
Kdemli BB: Ellie Black
Kdemli FX: Isabela Onyshko
Junior AA: Megan Roberts
Junior VT: Megan Roberts
Junior UB: Jade Chrobok
Junior BB: Meixi Semple
Junior FX: Megan Roberts
30 Mays Amerika Birleik Devletleri Huntsville amerikan klasii Colbi Flory
30 Mays talya Torino Dört Ulus Kupas TF: Rusya AA: Seda Tutkhalyan 
Rusya
3031 Mays Belçika Gent Flanders Uluslararas Takm Mücadelesi Süper TF: Almanya Kdemli AA: Flávia Saraiva Junior AA: Nina Derwael 
Brezilya
Belçika
1-4 Haziran Çin Fuzhou Çin Ulusal ampiyonas TF: Hunan
AA: Shang Chunsong
VT: Wang Yan
UB: Fan Yilin
BB: Shang Chunsong
FX: Wang Yan
1-6 Haziran zlanda Reykjavik Avrupa'nn Küçük Devletleri Oyunlar TF: zlanda AA: Dominiqua Belanyi VT: Norma Róbertsdóttir UB: Dominiqua Belanyi BB: Norma Róbertsdóttir FX: Thelma Hermannsdottir 
zlanda
zlanda
zlanda
zlanda
zlanda
6 Haziran Fransa Saint-Étienne Fransa Kupas Finali TF: Avoine
6-7 Haziran Slovakya Trnava Spor Salonu Festivali Trnava AA: Barbora Mokoová VT: Lisa Mason UB: Lea Wolff BB: Aneta Holasová FX: Barbora MokoováSlovakya
Birleik Krallk
Almanya
Çek Cumhuriyeti
Slovakya
6-14 Haziran Singapur Singapur Güneydou Asya Oyunlar TF: Malezya AA: Phan Th Hà Thanh VT: Phan Th Hà Thanh UB: Ing Yueh Tan BB: Phan Th Hà Thanh FX: Farah Ann Abdul Hadi 
Vietnam
Vietnam
Malezya
Vietnam
Malezya
14-20 Haziran Azerbaycan Bakü Avrupa Oyunlar TF: Rusya AA: Aliya Mustafina VT: Giulia Steingruber AA: Aliya Mustafina BB: Lieke Wevers FX: Giulia Steingruber 
Rusya
sviçre
Rusya
Hollanda
sviçre
1421 Haziran Çin Zibo Çin Gençler Ulusal ampiyonas TF: Ningbo
AA: Liu Tingting
VT: Liu Jinru
UB: Luo Huan
BB: Liu Tingting
FX: Lu Yufei
1622 Haziran Kolombiya Santiago de Cali Güney Amerika Jimnastik ampiyonas TF: Brezilya AA: Daniele Hypólito VT: Daniele Hypólito UB: Jade Barbosa BB: Daniele Hypólito FX: Letícia Costa 
Brezilya
Brezilya
Brezilya
Brezilya
Brezilya
20-21 Haziran Japonya Tokyo Japon Etkinlik ampiyonas VT: Sae Miyakawa
UB: Asuka Teramoto
BB: Yu Minobe
FX: Mai Murakami
24-29 Haziran Hollanda Alkmaar Uluslararas Çocuk Oyunlar TF: Rusya VT: Inga Sigurdardottir UB: Ekaterina Levchenko BB: Pin-Ju Lai FX: Svetlana Mazunina 
zlanda
Rusya
Çin Taipei
Rusya
4-7 Temmuz Güney Kore Gwangju Yaz Üniversite Oyunlar TF: Rusya AA: Kelly Simm VT: Maria Paseka UB: Ekaterina Kramarenko BB: Yu Minobe FX: Polina Fedorova 
Birleik Krallk
Rusya
Rusya
Japonya
Rusya
11-15 Temmuz Kanada Toronto Pan Amerikan Oyunlar TF: Amerika Birleik Devletleri AA: Ellie Black VT: Marcia Videaux UB: Rachel Gowey BB: Ellie Black FX: Ellie Black 
Kanada
Küba
Amerika Birleik Devletleri
Kanada
Kanada
25 Temmuz Amerika Birleik Devletleri Hoffman Emlaklar ABD klasii Kdemli AA: Simone Biles
Kdemli VT: Simone Biles
Kdemli UB: Madison Kocian
Kdemli BB: Simone Biles
Kdemli FX: Simone Biles
Junior AA: Laurie Hernandez
Junior VT: Laurie Hernandez
Junior UB: Laurie Hernandez
Junior BB: Jazmyn Foberg
Junior FX: Ragan Smith
25 Temmuz - 1 Austos Gürcistan (ülke) Tiflis Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyat Festivali TF: Rusya AA: Daria Skrypnik VT: Marine Boyer UB: Daria Skrypnik BB: Axelle Klinckaert FX: Axelle Klinckaert 
Rusya
Fransa
Rusya
Belçika
Belçika
31 Temmuz - 2 Austos Japonya Hiroima Asya ampiyonas TF: Japonya AA: Aiko Sugihara VT: Wang Yan UB: Zhu Xiaofang BB: Fan Yilin FX: Wang Yan 
Japonya
Çin
Çin
Çin
Çin
7-8 Austos Avustralya Leederville Avustralya-Çin Dostu AA: Li Qi VT: Yuan Xiaoyang UB: Georgia-Rose Brown BB: Li Qi FX: Li QiÇin
Çin
Avustralya
Çin
Çin
13-16 Austos Amerika Birleik Devletleri Indianapolis ABD Ulusal ampiyonas Kdemli AA: Simone Biles
Kdemli VT: Simone Biles
Kdemli UB: Madison Kocian
Kdemli BB: Simone Biles
Kdemli FX: Aly Raisman
Junior AA: Laurie Hernandez
Junior VT: Jordan Chiles
Junior UB: Laurie Hernandez
Junior BB: Ragan Smith
Junior FX: Ragan Smith
20-22 Austos Japonya Niigata Tüm Japonya Kolej ampiyonas AA: Asuka Teramoto
VT: Mai Murakami
UB: Asuka Teramoto
BB: Asuka Teramoto
FX: Wakana Inoue
28-30 Austos Gürcistan (ülke) Batum Batum Uluslararas AA: Evgenia Shelgunova VT: Maria Paseka UB: Viktoria Komova BB: Seda Tutkhalyan FX: Evgenia ShelgunovaRusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
4-19 Eylül Kongo Cumhuriyeti Brazzaville Tüm Afrika Oyunlar TF: Güney Afrika AA: Kirsten Beckett VT: Farah Boufadene UB: Farah Boufadene BB: Kirsten Beckett 
Güney Afrika
Cezayir
Cezayir
Güney Afrika
12 Eylül Birleik Krallk Stoke-on-Trent ngiliz Takm ampiyonas TF: Liverpool
AA: Amy Tinkler
12 Eylül Romanya Bükre Romanya-Fransa Dostu AA: Larisa Iordache VT: Larisa Iordache ve Anamaria Ocolian UB: Louise Vanhille BB: Larisa Iordache FX: Larisa IordacheRomanya
Romanya Romanya
Fransa
Romanya
Romanya
12-13 Eylül talya Porto San Giorgio Altn Lig TF: GAL Lissone
AA: Carlotta Ferlito
VT: Sofia Busato ve Martina Rizzelli
UB: Enus Mariani
BB: Carlotta Ferlito
FX: Francesca Linari
13-20 Eylül Çin Liupanui Çin Bireysel Ulusal ampiyonas AA: Wang Cenyu
VT: Li Linxi
UB: Zhou Linlin
BB: Luo Youjuan
FX: Lou Youjuan
16-20 Eylül Rusya Penza Rus Kupas TF: Moskova
Kdemli AA: Daria Spiridonova
Junior AA: Angelina Melnikova
VT: Maria Paseka
UB: Alla Sosnitskaya
BB: Maria Kharenkova
FX: Ksenia Afanasyeva
17-20 Eylül Hrvatistan Osijek Osijek Dünya Kupas VT: Paula Mejias UB: Ruby Harrold BB: Jade Barbosa FX: Paula MejiasPorto Riko
Birleik Krallk
Brezilya
Porto Riko
18-20 Eylül irlanda Cumhuriyeti Limerick Kuzey Avrupa ampiyonas TF: Galler AA: Latalia Bevan VT: Norma Róbertsdóttir UB: Irina Sazonova BB: Latalia Bevan FX: Latalia BevanGaller
Galler
zlanda
zlanda
Galler
Galler
19-20 Eylül Almanya Giessen Almanya Ulusal ampiyonas AA: Elisabeth Seitz
VT: Pauline Schäfer
UB: Elisabeth Seitz
BB: Pauline Schäfer
FX: Marlene Bindig ve Leah Geisser
2223 Eylül Japonya Yokohama Junior Japonya Uluslararas AA: Laurie Hernandez VT: Laurie Hernandez ve Kiko Kuwajima UB: Anastasia Ilyankova BB: Liu Tingting FX: Laurie HernandezAmerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri Japonya
Rusya
Çin
Amerika Birleik Devletleri
24-27 Eylül Romanya Bükre Romanya Ulusal ampiyonas AA: Larisa Iordache
VT: Denisa Golgota
UB: Larisa Iordache
BB: Larisa Iordache
FX: Larisa Iordache
26-27 Eylül Macaristan Szombathely Macaristan Grand Prix'si AA: Dorina Böczög VT: Boglárka Dévai UB: Tyesha Mattis BB: Vasiliki Millousi FX: Dorina BöczögMacaristan
Macaristan
Birleik Krallk
Yunanistan
Macaristan
26-27 Eylül talya Torino talya Ulusal ampiyonas AA: Tea Ugrin
VT: Sofia Busato
UB: Martina Rizzelli
BB: Carlotta Ferlito
FX: Erika Fasana
10 Ekim talya Novara Novara Kupas TF: Romanya AA: Larisa Iordache VT: Larisa Iordache UB: Larisa Iordache BB: Larisa Iordache FX: Larisa Iordache 
Romanya
Romanya
Romanya
Romanya
Romanya
18-27 Ekim Çin Fuzhou Çin Ulusal Gençlik Oyunlar TF: Ningbo
AA: Liu Tingting
VT: Liu Jinru
UB: Liu Tingting
BB: Liu Tingting
FX: Lu Yufei
23 Ekim - 1 Kasm Birleik Krallk Glasgow Dünya ampiyonas TF: Amerika Birleik Devletleri AA: Simone Biles VT: Maria Paseka UB: Fan Yilin , Viktoria Komova , Daria Spiridonova ve Madison Kocian BB: Simone Biles FX: Simone Biles 
Amerika Birleik Devletleri
Rusya
Çin Rusya Rusya Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
Amerika Birleik Devletleri
4 Kasm sviçre Morges Arthur Gander Ant Romanya Larisa Iordache
7 Kasm Çek Cumhuriyeti Liberec Olimpiyat Umutlar Kupas TF: Büyük Britanya AA: Alice Kinsella 
Birleik Krallk
8 Kasm sviçre Zürih sviçre Kupas Ukrayna Angelina Kysla ve Oleg Verniayev
17-22 Kasm Brezilya Belo Horizonte Brezilya Ulusal ampiyonas TF: Paraná - CEGIN AA: Lorrane Oliveira VT : Letícia Costa UB: Lorrane Oliveira BB: Jade Barbosa FX: Lorrane Oliveira 




20-22 Kasm Fransa Marsilya Elit Spor Salonu Massilia TF: Fransa Usta AA: Angelina Melnikova Usta VT: Laura Jurca Usta UB: Natalia Kapitonova Usta BB: Laura Jurca Usta FX: Diana Bulimar Açk AA: Juliette Bossu 
Rusya
Romanya
Rusya
Romanya
Romanya
Fransa
8 Kasm Çek Cumhuriyeti Brno Sokol Grand Prix'si Macaristan Dorina Boczogo ve Levente Vagner
28-29 Kasm Belçika charleroi En yi Spor Salonu AA: Axelle Klinckaert VT: Axelle Klinckaert UB: Alison Lepin BB: Angelina Simakova FX: Axelle KlinckaertBelçika
Belçika
Fransa
Rusya
Belçika
28-29 Kasm Meksika Meksika ehri Meksika Açk AA: Isabela OnyshkoKanada
30 Kasm - 6 Aralk Rusya Rus Umutlar
7-12 Aralk Rusya Olimpiyat Umutlar
11-12 Aralk Fransa Arques Tournoi International du Pas-de-Calais Kdemli AA: Rebecca Moore Junior AA: Elena Eremina Gençlik AA: Alena Belomoeva VT: Elena Eremina UB: Elena Eremina BB: Elena Eremina FX: Lilia AkhaimovaGaller
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
12-13 Aralk Japonya Toyota ehri Toyota Uluslararas Kupas VT: Maria Paseka UB: Daria Spiridonova BB: Viktoria Komova FX: Ksenia AfanasyevaRusya
Rusya
Rusya
Rusya
13-17 Aralk Rusya Moskova Voronin Kupas Kdemli AA: Maria Kharenkova Kdemli VT: Alla Sosnitskaya Kdemli UB: Maria Kharenkova Kdemli BB: Maria Kharenkova Kdemli FX: Seda Tutkhalyan Junior AA: Natalia Kapitonova Junior VT: Angelina Melnikova Junior UB: Natalia Kapitonova Junior BB: Natalia Kapitonova Junior FX: Angelina Melnikova Takm: Maria Kharenkova ve Angelina MelnikovaRusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya
Rusya Rusya

Uluslararas Madalyaclar (WAG)

Balca Yarmalar

Uluslararas ampiyonalar

Dünya ampiyonas
Yarma Etkinlik Altn Gümü Bronz
Dünya ampiyonas Takm  Amerika Birleik Devletleri  Çin  Büyük Britanya
Her Yerde Amerika Birleik Devletleri Simone Biles Amerika Birleik Devletleri Gabby Douglas Romanya Larisa Iordache
Kasa Rusya Maria Paseka Kuzey Kore Hong Un jong Amerika Birleik Devletleri Simone Biles
Düzensiz Çubuklar Çin Fan Yilin Viktoria Komova Daria Spiridonova Madison Kocian
Rusya
Rusya
Amerika Birleik Devletleri
Yok Yok
Denge aleti Amerika Birleik Devletleri Simone Biles Hollanda Sanne Wevers Almanya Pauline Schäfer
Zemin Egzersizi Amerika Birleik Devletleri Simone Biles Rusya Ksenia Afanasyeva Amerika Birleik Devletleri Maggie Nichols

Çok Sporlu Oyunlar

Kta Oyunlar
Yarma Etkinlik Altn Gümü Bronz
Avrupa'nn Küçük Devletleri Oyunlar Takm  zlanda  Malta  Lüksemburg
Her Yerde zlanda Dominiqua Belanyi zlanda Thelma Hermannsdottir Lüksemburg lisa pastoret
Kasa zlanda Norma Robertsdóttir zlanda Sigríður Bergórsdóttir Lüksemburg lisa pastoret
Düzensiz Çubuklar zlanda Dominiqua Belanyi Malta Peppijna Dalli Monako Elodie Mont Roches
Denge aleti zlanda Norma Robertsdóttir Monako Milla Fabre Malta Suzanne Buttigieg
Zemin Egzersizi zlanda Thelma Hermannsdottir zlanda Sigríður Bergórsdóttir Malta Claire Azzopardi Elodie Mont Roches
Monako
Güneydou Asya Oyunlar Takm  Malezya  Singapur  Filipinler
Her Yerde Vietnam Phan Th Hà Thanh Malezya Farah Ann Abdul Hadi Singapur Nadine Nathan
Kasa Vietnam Phan Th Hà Thanh Malezya Ing Yueh Tan Malezya Farah Ann Abdul Hadi
Düzensiz Çubuklar Malezya Ing Yueh Tan Filipinler Ava Verdeflor Malezya Farah Ann Abdul Hadi
Denge aleti Vietnam Phan Th Hà Thanh Vietnam Thi Van Anh m Malezya Farah Ann Abdul Hadi
Zemin Egzersizi Malezya Farah Ann Abdul Hadi Endonezya Rfda rfanalutfi Vietnam Phan Th Hà Thanh
Avrupa Oyunlar Takm  Rusya  Almanya  Hollanda
Her Yerde Rusya Aliya Mustafa sviçre Giulia Steingruber Hollanda Lieke Wevers
Kasa sviçre Giulia Steingruber Rusya Seda Tuthalyan Hollanda lisa üst
Düzensiz Çubuklar Rusya Aliya Mustafa Almanya sophie scheder Romanya Andrea Iridon
Denge aleti Hollanda Lieke Wevers Romanya Andrea Iridon sviçre Giulia Steingruber
Zemin Egzersizi sviçre Giulia Steingruber Rusya Aliya Mustafa Hollanda Lieke Wevers
Pan Amerikan Oyunlar Takm  Amerika Birleik Devletleri  Kanada  Brezilya
Her Yerde Kanada Ellie Siyah Amerika Birleik Devletleri Madison Desch Brezilya Flávia Saraiva
Kasa Küba marcia videolar Dominik Cumhuriyeti Yamilet Peña Kanada Ellie Siyah
Düzensiz Çubuklar Amerika Birleik Devletleri Rachel Gowey Venezuela Jessica Lopez Amerika Birleik Devletleri Amelia Hundley
Denge aleti Kanada Ellie Siyah Amerika Birleik Devletleri Megan Skaggs Kanada Victoria Kayen Woo
Zemin Egzersizi Kanada Ellie Siyah Amerika Birleik Devletleri Amelia Hundley Guatemala Ana Sofia Gomez
Avrupa Gençlik Yaz Olimpiyat Festivali Takm  Rusya  Belçika  Almanya
Her Yerde Rusya Darya Skrypnik Belçika Axelle Klinckaert Rusya Anastasia lyankova
Kasa Fransa Deniz Boyer Rusya Darya Skrypnik Rusya Elena Eremina
Düzensiz Çubuklar Rusya Darya Skrypnik Belçika Nina Derwael Rusya Anastasia lyankova
Denge aleti Belçika Axelle Klinckaert Birleik Krallk Maisie Methuen Rusya Darya Skrypnik
Zemin Egzersizi Belçika Axelle Klinckaert Rusya Darya Skrypnik Belçika Nina Derwael
Uluslararas
Yarma Etkinlik Altn Gümü Bronz
Yaz Üniversite Oyunlar Takm  Rusya  Japonya  Güney Kore
Her Yerde Birleik Krallk kelly simm Japonya Asuka Teramoto Japonya Natsumi Sasada
Kasa Rusya Maria Paseka Birleik Krallk kelly simm Rusya Darya Elizarova
Düzensiz Çubuklar Rusya Ekaterina Kramarenko Japonya Asuka Teramoto Rusya Maria Paseka
Denge aleti Japonya Yu Minobe Rusya Polina Fedorova Portekiz Ana Filipa Martins
Zemin Egzersizi Rusya Polina Fedorova Rusya Darya Elizarova Birleik Krallk kelly simm

Kta ampiyonalar

Kta ampiyonalar
Yarma Etkinlik Altn Gümü Bronz
Avrupal Her Yerde sviçre Giulia Steingruber Rusya Maria Kharenkova Birleik Krallk Ellie Downie
Kasa Rusya Maria Paseka sviçre Giulia Steingruber Rusya Ksenia Afanasyeva
Düzensiz Çubuklar Rusya Darya Spiridonova Birleik Krallk Becky Downie Hollanda Sanne Wevers
Denge aleti Romanya Andreea Munteanu Birleik Krallk Becky Downie Fransa Claire Martin
Zemin Egzersizi Rusya Ksenia Afanasyeva Birleik Krallk Claudia Fragapane sviçre Giulia Steingruber
Güney Amerikal Takm  Brezilya  Arjantin Kolombiya
 
Yok
Her Yerde Brezilya Daniele Hypólito Brezilya Leticia Costa Kolombiya Yurany Avendano
Kasa Brezilya Daniele Hypólito ili Franchesca Santi Kolombiya Yurany Avendano
Düzensiz Çubuklar Brezilya yeim barbosa Arjantin Ailen Valente Kolombiya Yurany Avendano
Denge aleti Brezilya Daniele Hypólito Kolombiya Marcela Sandoval Brezilya Leticia Costa
Zemin Egzersizi Brezilya Leticia Costa Brezilya Daniele Hypólito Arjantin Paloma Guerrero
Asya Takm  Japonya  Çin  Güney Kore
Her Yerde Japonya Aiko Sugihara Çin Wang Yan Japonya Asuka Teramoto
Kasa Çin Wang Yan Japonya Sae Miyakawa Hindistan Dipa Karmakar
Düzensiz Çubuklar Çin Zhu Xiaofang Japonya Aiko Sugihara Çin Fan Yilin
Denge aleti Çin Fan Yilin Japonya Asuka Teramoto Çin Wang Yan
Zemin Egzersizi Çin Wang Yan Japonya Aiko Sugihara Japonya Sae Miyakawa
Tüm Afrika Oyunlar Takm  Güney Afrika  Msr  Cezayir
Her Yerde Güney Afrika Kirsten Beckett Msr Nancy Taman Cezayir Farah Boufadene
Kasa Cezayir Farah Boufadene Güney Afrika Claudia Cummins Msr Nancy Taman
Düzensiz Çubuklar Cezayir Farah Boufadene Güney Afrika Kirsten Beckett Güney Afrika Tylah Lotter
Denge aleti Güney Afrika Kirsten Beckett Güney Afrika Angela Maguire Cezayir Farah Boufadene
Zemin Egzersizi Yok Yok Yok

Dünya Kupas Serisi

NCR Dünya Kupas
Yarma Etkinlik Altn Gümü Bronz
Amerika Birleik Devletleri amerikan kupas Her Yerde Amerika Birleik Devletleri Simone Biles Amerika Birleik Devletleri Mykayla Skinner talya Erika Fasana
Almanya Cottbus Kasa Özbekistan Oksana Chusovitina Slovenya Tjasa Kysselef Slovenya Teja Belak
Düzensiz Çubuklar sveç Jonna Adlerteg Azerbaycan Kristina Pravdina Portekiz Ana Filipa Martins
Denge aleti Romanya Andreea Munteanu Almanya Kim Janas ispanya Ana Perez
Zemin Egzersizi Polonya Marta Pihan Kulesza Romanya Andreea Munteanu Portekiz Ana Filipa Martins
Katar Doha Kasa sviçre Giulia Steingruber Vietnam Phan Th Hà Thanh Slovenya Teja Belak
Düzensiz Çubuklar Fransa Youna Dufournet Romanya Diana Bulimar sviçre Jessica Diacci
Denge aleti Vietnam Phan Th Hà Thanh sviçre Giulia Steingruber Romanya Diana Bulimar
Zemin Egzersizi sviçre Giulia Steingruber Romanya Laura Jurca sviçre Ilaria Kaslin
Slovenya Ljubljana Kasa Özbekistan Oksana Chusovitina Slovenya Teja Belak Hollanda Noel van Klaveren
Düzensiz Çubuklar Kanada Isabela Onyshko sveç Jonna Adlerteg Brezilya Rebeca Andrade
Denge aleti Kanada Isabela Onyshko Brezilya Lorran Oliveira Brezilya Julie Kim Sinmon
Zemin Egzersizi Hollanda Eythora Thorsdottir Kanada Isabela Onyshko Arjantin Ayelen Tarabini
Brezilya Sao Paulo Kasa Çin Deng Yalan Brezilya Rebeca Andrade ili Franchesca Santi
Düzensiz Çubuklar Çin Shang Chunsong Almanya sophie scheder Almanya Elisabeth Seitz
Denge aleti Çin Shang Chunsong Brezilya Flávia Saraiva Almanya sophie scheder
Zemin Egzersizi Brezilya Flávia Saraiva Almanya Elisabeth Seitz Almanya Leah Griesser
Bulgaristan Varna Kasa Özbekistan Oksana Chusovitina Slovenya Teja Belak sviçre Giulia Steingruber
Düzensiz Çubuklar Kuzey Kore Kang Yong Mi Fransa Youna Dufournet sviçre Giulia Steingruber
Denge aleti Vietnam Phan Th Hà Thanh Kuzey Kore Kim Un-hyang sviçre Ilaria Kaslin
Zemin Egzersizi sviçre Ilaria Kaslin Panama Isabella Amado Peru Mariana Chiarella
Portekiz Anadya Kasa Küba marcia videolar Meksika Alexa Moreno ili makarena pinto
Düzensiz Çubuklar Venezuela Jessica Lopez Portekiz Ana Filipa Martins Küba marcia videolar
Denge aleti sveç Emma Larsson Arjantin Ayelen Tarabini srail Tzuf Feldon Charlotte Sullivan
Yeni Zelanda
Zemin Egzersizi Macaristan Dorina Böczög Arjantin Ayelen Tarabini Slovenya Sasa Golob
Hrvatistan Osijek Kasa Porto Riko Paula Mejias Macaristan Boglárka Devai ili Franchesca Santi
Düzensiz Çubuklar Birleik Krallk yakut harrold Finlandiya Annika Urvikko Brezilya Thauany Araújo
Denge aleti Brezilya yeim barbosa Macaristan Dorina Böczög Panama Isabella Amado
Zemin Egzersizi Porto Riko Paula Mejias Macaristan Tünde Csillag Marcia Video
Küba
Yok

Ulusal ampiyonalar

Not: Aadaki tabloda ngiltere , skoçya ve Galler ayr ülkeler olarak listelenmi olsa da, bu ülkelerden gelen jimnastikçiler ngiliz Milletler Topluluu Oyunlar hariç tüm büyük uluslararas yarmalarda Büyük Britanya bayra altnda yarrlar .

Ulusal ampiyonalar
Ulus Etkinlik Altn Gümü Bronz
 Avustralya Her Yerde Kdemli: Georgia Godwin
Junior: Emily Whitehead
Kdemli: Emily Küçük
Junior: Talia Folino
Kdemli: Madelaine Leydin
Junior: Charleis Kingston-Beyaz
Kasa Kdemli: Emily Küçük
Junior: Talia Folino
Kdemli: Stephanie Magiros
Junior: Yasmin Collier
Kdemli: Madelaine Leydin
Junior: Emily Whitehead
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Rianna Mizzen
Junior: Emily Whitehead
Kdemli: Madelaine Leydin
Junior: Talia Folino
Kdemli: Georgia Godwin
Junior: Yasmin Collier
Denge aleti Kdemli: Georgia Godwin
Junior: Talia Folino
Kdemli: Emily Küçük
Junior: Emily Whitehead
Kdemli: Madelaine Leydin
Junior: Charleis Kingston-Beyaz
Zemin Egzersizi Kdemli: Lauren Mitchell
Junior: Emily Whitehead
Kdemli: Emily Küçük
Junior: Talia Folino
Kdemli: Madelaine Leydin
Junior: Charleis Kingston-Beyaz
 Belçika Her Yerde Kdemli: Cindy Vandenhole
Junior: Nina Derwael
Espoir: Imke Wolthuzien
Kdemli: Gaelle Mys
Junior: Senna Deriks
Espoir: Oriane Jungers
Kdemli: Lisa Verschueren
Junior: Julie Meyers
Espoir: Alysha Senders
 Brezilya Her Yerde Kdemli: Lorrane Oliveira
Junior: Carolyne Pedro
Kdemli: Jade Barbosa
Junior: Luísa Kirchmayer
Kdemli: Letícia Costa
Junior: Luana Silva ve Jackelyne Silva
Kasa Letícia Costa
Thayse Silva
Isabelle Cruz
Düzensiz Çubuklar Lorran Oliveira
Letícia Costa
yeim barbosa
Denge aleti yeim barbosa
Isabel Barbosa
Lorran Oliveira
Zemin Egzersizi Lorran Oliveira
Thayse Silva
Carolyne Pedro
 Kanada Her Yerde Kdemli: Ellie Black
Junior: Megan Roberts
Kdemli: Isabela Onyshko
Junior: Jade Chrobok
Kdemli: Rose-Kaying Woo
Junior: Meixi Semple
Kasa Kdemli: Shallon Olsen
Junior: Megan Roberts
Kdemli: Rose-Kaying Woo
Junior: Jade Chrobok
Kdemli: Maegan Chant
Junior: Laurie Denommee ve Meixi Semple
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Isabela Onyshko
Junior: Jade Chrobok
Kdemli: Ellie Black
Junior: Megan Roberts
Kdemli: Madison Copiak ve Victoria-Kayen Woo
Junior: Meaghan Ruttan
Denge aleti Kdemli: Ellie Black
Junior: Meixi Semple
Kdemli: Isabela Onyshko
Junior: Meaghan Ruttan
Kdemli: Rose-Kaying Woo
Junior: Alyson Arcand ve Madeline McLellan
Zemin Egzersizi Kdemli: Isabela Onyshko
Junior: Megan Roberts
Kdemli: Maegan Chant
Junior: Jade Chrobok
Kdemli: Ellie Black
Junior: Meixi Semple
 Çin Her Yerde Kdemli: Shang Chunsong
Junior: Liu Tingting
Kdemli: Wang Yan
Junior: Luo Huan
Kdemli: Chen Siyi
Junior: Lu Yufei
Kasa Kdemli: Wang Yan
Junior: Liu Jinru
Kdemli: Li Linxi
Junior: Zhang Jin
Kdemli: Liu Jinru
Junior: Liu Tingting
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Fan Yilin
Junior: Luo Huan
Kdemli: Huang Huidan
Junior: Liu Tingting
Kdemli: Zhu Xiaofang
Junior: Zhou Linlin
Denge aleti Kdemli: Shang Chunsong
Junior: Liu Tingting
Kdemli: Luo Youjuan
Junior: Li Qi
Kdemli: Fan Yilin
Junior: Zhang Jin
Zemin Egzersizi Kdemli: Wang Yan
Junior: Lu Yufei
Kdemli: Shang Chunsong
Junior: Li Qi
Kdemli: Luo Huan
Junior: Zhang Jin
 ngiltere Her Yerde Kdemli: Amy Tinkler
Junior: Catherine Lyons
Espoir: Chiara Bunce
Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Phoebe Turner
Espoir: Amelie Morgan
Kdemli: Kelly Simm
Junior: Alice Kinsella
Espoir: Isabel Davis
Kasa Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Catherine Lyons
Espoir: Annabel Agba
Kdemli: Kelly Simm
Junior: Sophie Scott
Espoir: Laura Kaletha
Kdemli: Lisa Mason
Junior: Lucy Stanhope
Espoir: Teri Williams
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Becky Downie
Junior: Alice Kinsella
Espoir: Chiara Bunce
Kdemli: Claudia Fragapane , Amy Tinkler ve Tyesha Mattis
Junior: Lucy Stanhope
Espoir: Courtney Burton
Kdemli: Yok
Junior: Megan Parker
Espoir: Isabel Davis
Denge aleti Kdemli: Amy Tinkler
Junior: Catherine Lyons
Espoir: Amelie Morgan
Kdemli: Ellie Downie
Junior: Phoebe Turner
Espoir: Chiara Bunce
Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Lucy Stanhope
Espoir: Mia Scott
Zemin Egzersizi Kdemli: Kelly Simm
Junior: Catherine Lyons
Espoir: Isabel Davis
Kdemli: Lisa Mason
Junior: Georgia-Mae Fenton
Espoir: Caitlin Williams
Kdemli: Amy Tinkler
Junior: Amelia Montague
Espoir: Hallie Copperwheat
 Finlandiya Her Yerde Kdemli: Annika Urvikko
Junior: Riina Kaleva
Kdemli: Rosanna Ojala
Junior: Helmi Murto
Kdemli: Maija Leinonen
Junior: Siiri Saukkonen
Kasa Kdemli: Annika Urvikko
Junior: Riina Kaleva
Kdemli: Rosanna Ojala
Junior: Alessa Anttalainen
Kdemli: Maija Leinonen
Junior: Cassandra Kapanen
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Annika Urvikko
Junior: Isabella Ahlblad
Kdemli: Maija Leinonen
Junior: Helmi Murto
Kdemli: Elina Ahmala
Junior: Riina Kaleva
Denge aleti Kdemli: Agnes Suto
Junior: Helmi Murto
Kdemli: Maija Leinonen
Junior: Riina Kaleva
Kdemli: Rosanna Ojala
Junior: Siiri Hakopää
Zemin Egzersizi Kdemli: Annika Urvikko
Junior: Riina Kaleva
Kdemli: Monica Sileoni
Junior: Helmi Murto
Kdemli: Veronika Vuosjoki
Junior: Wilma Malin
 Fransa Her Yerde Kdemli: Ufakln ödünç ver
: Lorette Charpy
Kdemli: Louise Vanhille
Junior: Melanie Dos Santos
Kdemli: Marine Brevet
Junior: Océane Pausé
Kasa Camille Bahl Coline Devillard Manon Strosberg
Düzensiz Çubuklar Louise Vanhille Deniz Boyer Lorette Charpy
Denge aleti Deniz Boyer Claire Martin Lorette Charpy
Zemin Egzersizi Ödünç Ver Claire Martin ve Louise Vanhille Yok
 Almanya Her Yerde Kdemli: Elisabeth Seitz
Junior: Tabea Alt
Kdemli: Pauline Schäfer
Junior: Rebecca Matzon
Kdemli: Sophie Scheder
Junior: Florine Harder
Kasa Kdemli: Pauline Schäfer
Junior: Tabea Alt
Kdemli: Pauline Tratz
Junior: Amélie Föllinger
Kdemli: Nicole Fritz
Junior: Florine Daha Sert
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Elisabeth Seitz
Junior: Tabea Alt ve Maike Enderle
Kdemli: Sophie Scheder
Junior: Yok
Kdemli: Lisa Katharina Hill
Junior: Florine Harder
Denge aleti Kdemli: Pauline Schäfer
Junior: Tabea Alt
Kdemli: Elisabeth Seitz
Junior: Rebecca Matzon
Kdemli: Sophie Scheder
Junior: Carina Kröll
Zemin Egzersizi Kdemli: Marlene Bindig ve Leah Greisser
Junior: Amélie Föllinger
Kdemli: Yok
Junior: Rebecca Matzon
Kdemli: Pauline Tratz
Junior: Tabea Alt
 Büyük Britanya Her Yerde Kdemli: Amy Tinkler
Junior: Catherine Lyons
Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Maisie Methuen
Kdemli: Ellie Downie
Junior: Georgia-Mae Fenton
Kasa Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Catherine Lyons
Kdemli: Ellie Downie ve Kelly Simm
Junior: Lucy Stanhope
Kdemli: Yok
Junior: Jenna Arnot
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Tyesha Mattis
Junior: Georgia-Mae Fenton
Kdemli: Ellie Downie
Junior: Catherine Lyons
Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Maisie Methuen
Denge aleti Kdemli: Tyesha Mattis
Junior: Catherine Lyons
Kdemli: Georgina Hockenhull
Junior: Maisie Methuen
Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Louise McColgan
Zemin Egzersizi Kdemli: Amy Tinkler
Junior: Catherine Lyons
Kdemli: Claudia Fragapane
Junior: Louise McColgan
Kdemli: Lisa Mason
Junior: Maisie Methuen
 Macaristan Kasa Boglárka Devai Kitti Honti Dália Al-Tuzlu
Düzensiz Çubuklar Dorina Böczög Kitti Honti Noemi Makra
Denge aleti Dorina Böczög Enik Horváth Dália Al-Tuzlu
Zemin Egzersizi Dorina Böczög ve Tünde Csillag Yok Boglárka Devai
 talya Her Yerde Çay Ugrin Elisa Menegini Erika Fasana
Kasa Sofya Busato Adriana Crisci Arzu Carofiglio
Düzensiz Çubuklar Martina Rizzelli Giorgia Campana ve Giada Grisetti Yok
Denge aleti Carlotta Ferlito Lara Mori Elisa Menegini
Zemin Egzersizi Erika Fasana Elisa Menegini Carlotta Ferlito
 Japonya Her Yerde Asuka Teramoto Yuki Uçiyama Aiko Sugihara
Kasa Sae Miyakawa Shima Himeko Mai Murakami
Düzensiz Çubuklar Asuka Teramoto Honoka Koga Yumika Nakamura
Denge aleti Yu Minobe Shima Himeko Aiko Sugihara
Zemin Egzersizi Mai Murakami Aiko Sugihara
Yuki Uchiyama
Yok
 Meksika Her Yerde Elsa Garcia Ana Lago Alexa Moreno
Kasa Elsa Garcia Karla Torres Ana Lago
Düzensiz Çubuklar Elsa Garcia Alexa Moreno Karla Hernandez
Denge aleti Elsa Garcia Ana Lago Alexa Moreno
Zemin Egzersizi Elsa Garcia Ana Lago Alexa Moreno
 Portekiz Her Yerde Kdemli: Ana Filipa Martins
Junior: Mariana Marianito
Kdemli: Mariana Pitrez
Junior: Rita Araújo
Kdemli: Inês Romero
Junior: Leonor Feijó
 Romanya Her Yerde Larisa Iordache Anamaria Ocolian Diana Bulimar
Kasa Denisa Golgota Alexandra Mihai Olivia Cîmpian
Düzensiz Çubuklar Larisa Iordache Laura Jurca Olivia Cîmpian
Denge aleti Larisa Iordache Diana Bulimar Anamaria Ocolian
Zemin Egzersizi Larisa Iordache Silvia Zarzu Laura Jurca
 Rusya Her Yerde Kdemli: Maria Kharenkova
Junior (MS): Daria Skrypnik
Junior (CMS): Angelina Simakova
Kdemli: Alla Sosnitskaya
Junior (MS): Angelina Melnikova
Junior (CMS): Valeria Saifulina
Kdemli: Seda Tutkhalyan
Junior (MS): Ekaterina Sokova
Junior (CMS): Varvara Zubova
Kasa Kdemli: Alla Sosnitskaya
Junior (MS): Elena Eremina
Junior (CMS): Angelina Simakova
Kdemli: Maria Paseka
Junior (MS): Elizaveta Kochetkova
Junior (CMS): Valeria Saifulina
Kdemli: Seda Tutkhalyan
Junior (MS): Inga Galeeva
Junior (CMS): Viktoria Gorbatova
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Daria Spiridonova
Junior (MS): Daria Skrypnik
Junior (CMS): Yuliana Perebinosova
Kdemli: Ekaterina Kramarenko
Junior (MS): Natalia Kapitonova
Junior (CMS): Angelina Simakova
Kdemli: Maria Paseka
Junior (MS): Elena Eremina
Junior (CMS): Polina Borzykh
Denge aleti Kdemli: Maria Kharenkova
Junior (MS): Angelina Melnikova
Junior (CMS): Varvara Zubova
Kdemli: Daria Spiridonova
Junior (MS): Elena Eremina
Junior (CMS): Angelina Simakova
Kdemli: Seda Tutkhalyan
Junior (MS): Ekaterina Sokova
Junior (CMS): Polina Borzykh ve Viktoria Gorbatova
Zemin Egzersizi Kdemli: Ksenia Afanasyeva
Junior (MS): Ekaterina Sokova
Junior (CMS): Viktoria Gorbatova ve Angelina Simakova
Kdemli: Evgenia Shelgunova
Junior (MS): Angelina Melnikova
Junior (CMS): Yok
Kdemli: Maria Kharenkova
Junior (MS): Daria Skrypnik
Junior (CMS): Valeria Saifulina
 skoçya Her Yerde Kdemli: Amy Regan
Junior: Louise McColgan
Espoir: Isla Warr
Kdemli: Izzy Tolometti
Junior: Sofia Ramzan
Espoir: Laura-Jane Core
Kdemli: Megan Wright
Junior: Sarah McKenzie
Espoir: Kacey Morrison
Kasa Kdemli: Amy Regan
Junior: Louise McColgan
Espoir: Erin Gallacher
Kdemli: Rebecca Dunn
Junior: Sofia Ramzan
Espoir: Ellie Russell
Kdemli: Yok
Junior: Sarah McKenzie
Espoir: Laura-Jane Core
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Amy Regan
Junior: Louise McColgan
Espoir: Laura-Jane Core
Kdemli: Izzy Tolometti
Junior: Sofia Ramzan
Espoir: Isla Warr
Kdemli: Gaynor McGiffen
Junior: Lucy Orr
Espoir: Ellie Breadner
Denge aleti Kdemli: Amy Regan ve Megan Wright
Junior: Louise McColgan
Espoir: Isla Warr
Kdemli: Yok
Junior: Sofia Ramzan
Espoir: Emily Bremner
Kdemli: Gaynor McGiffen
Junior: Sarah McKenzie
Espoir: Erin Gallacher
Zemin Egzersizi Kdemli: Amy Regan
Junior: Louise McColgan
Espoir: Kacey Morrison
Kdemli: Shannon Archer
Junior: Sofia Ramzan ve Sarah McKenzie
Espoir: Ellie Breadner
Kdemli: Izzy Tolometti ve Megan Wright
Junior: Yok
Espoir: Eilish Campbell
 sveç Her Yerde Kdemli: Marcela Torres
Junior: Sofie Emilson
Kdemli: Lovisa Estberg
Junior: Alva Eriksson
Kdemli: Julia Rumbutis
Junior: Agnes Åkerman
 Amerika Birleik Devletleri Her Yerde Kdemli: Simone Biles
Junior: Laurie Hernandez
Kdemli: Maggie Nichols
Junior: Jazmyn Foberg
Kdemli: Aly Raisman
Junior: Ragan Smith
Kasa Kdemli: Simone Biles
Junior: Jordan Chiles
Kdemli: Mykayla Skinner
Junior: Jazmyn Foberg
Kdemli: Yok
Junior: Emily Gaskins ve Laurie Hernandez
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Madison Kocian
Junior: Laurie Hernandez
Kdemli: Ashton Locklear
Junior: Jazmyn Foberg
Kdemli: Bailie Key
Junior: Alyona Shchennikova
Denge aleti Kdemli: Simone Biles
Junior: Ragan Smith
Kdemli: Alyssa Baumann
Junior: Jazmyn Foberg
Kdemli: Kyla Ross
Junior: Laurie Hernandez
Zemin Egzersizi Kdemli: Aly Raisman
Junior: Ragan Smith
Kdemli: Simone Biles
Junior: Laurie Hernandez
Kdemli: Bailie Key ve Mykayla Skinner
Junior: Christina Desiderio
 Galler Her Yerde Kdemli: Raer Theaker
Junior: Maisie Methuen
Kdemli: Rebecca Moore
Junior: Latalia Bevan
Kdemli: Yok
Junior: Holly Jones
Kasa Kdemli: Raer Theaker
Junior: Maisie Methuen
Kdemli: Rebecca Moore
Junior: Holly Jones
Kdemli: Yok
Junior: Hana Davies ve Harriet O'Sullivan
Düzensiz Çubuklar Kdemli: Raer Theaker
Junior: Latalia Bevan
Kdemli: Rebecca Moore
Junior: Maisie Methuen
Kdemli: Angel Romaeo
Junior: Holly Jones
Denge aleti Kdemli: Raer Theaker
Junior: Maisie Methuen
Kdemli: Rebecca Moore
Junior: Latalia Bevan
Kdemli: Yok
Junior: Harriet Moore
Zemin Egzersizi Kdemli: Raer Theaker
Junior: Maisie Methuen
Kdemli: Rebecca Moore
Junior: Holly Jones
Kdemli: Yok
Junior: Hana Davies

Sezonun en iyi skorlar


Not: Aada sadece kdemli cimnastikçilerin puanlar dahil edilmitir. Yerli yarmalardan bilinen tüm bonuslar kaldrld; ancak, yurtiçi puanlamada genellikle enflasyon vardr. Dünya ampiyonalar gibi büyük uluslararas yarmalarda , ülkeler her finalde sadece iki sporcu ile snrldr. Kasa puanlar sadece farkl snflardan iki kasa yapanlar içindir. 2015 Dünya ampiyonas finalistleri yeil renkle vurgulanacaktr.

Her Yerde Kadn

Rütbe sim Ülke Puan Etkinlik
1 Simone Biles  Amerika Birleik Devletleri 63.000 ABD ampiyonas 2. Gün
2 Larisa Iordache  Romanya 61.100 Romanya ampiyonas AA
3 Gabby Douglas  Amerika Birleik Devletleri 60.500 ABD klasii
4 Maggie Nichols  Amerika Birleik Devletleri 60.000 ABD klasii
5 Ali Raisman  Amerika Birleik Devletleri 59.900 ABD ampiyonas 2. Gün
6 Bailie Anahtar  Amerika Birleik Devletleri 59.750 ABD ampiyonas 2. Gün
7 Madison Koçyan  Amerika Birleik Devletleri 58.900 ABD ampiyonas 2. Gün
8 Aliya Mustafa  Rusya 58.865 Avrupa Oyunlar TF
9 Asuka Teramoto  Japonya 58.850 Tüm Japonya Kolej ampiyonas AA
10 Alyssa Baumann  Amerika Birleik Devletleri 58.700 Jesolo Kupas AA
11 Shang Chunsong  Çin 58.265 Dünyalar AA
12 Mykayla Skinner  Amerika Birleik Devletleri 58.200 ABD ampiyonas 2. Gün
13 Ellie Siyah  Kanada 58.150 Pan Am Oyunlar AA
14 Aiko Sugihara  Japonya 58.050 Asya ampiyonas TF
15 Maria Kharenkova  Rusya 58.033 Rusya ampiyonas AA
16 Elsa Garcia  Meksika 58.000 Meksika Ulusal ampiyonas
Wang Yan  Çin 58.000 Asya ampiyonas TF
18 Mai Murakami  Japonya 57.950 Tüm Japonya Kolej ampiyonas AA
19 Giulia Steingruber   sviçre 57.873 Euro AA
20 Nia Dennis  Amerika Birleik Devletleri 57.850 ABD ampiyonas 2. Gün

Kadn Kasas

Rütbe sim Ülke Puan Etkinlik
1 Simone Biles  Amerika Birleik Devletleri 15.825 ABD ampiyonas 2. Gün
2 Maria Paseka  Rusya 15.666 Dünya ampiyonalar EF
3 Hong Un Jong  Kuzey Kore 15.633 Dünya ampiyonalar EF
4 Giulia Steingruber   sviçre 15.316 Dünya ampiyonas QF
5 Mykayla Skinner  Amerika Birleik Devletleri 15.150 ABD ampiyonas 2. Gün
6 Alla Sosnitskaya  Rusya 15.133 Rusya ampiyonas AA
7 marcia videolar  Küba 15.112 Anadia Dünya Kupas EF
8 Mai Murakami  Japonya 15.100 Tüm Japonya Kolej ampiyonas EF
9 Wang Yan  Çin 15.099 Dünya ampiyonas QF
10 Asuka Teramoto  Japonya 15.050 Tüm Japonya Kolej ampiyonas EF
11 Mizuho Nagai  Japonya 15.000 Tüm Japonya Kolej ampiyonas EF
12 Deng Yalan  Çin 14.962 Sao Paulo Dünya Kupas EF
13 Alexa Moreno  Meksika 14.950 Anadia Dünya Kupas QF
14 Ellie Downie  Büyük Britanya 14.949 Dünya ampiyonas QF
15 Emily Küçük  Avustralya 14.937 Avustralya ampiyonas EF
16 Oksana Chusovitina  Özbekistan 14.925 Ljubljana Dünya Kupas QF
Sae Miyakawa  Japonya 14.925 Tüm Japonya Aparat ampiyonas EF
18 Dipa Karmakar  Hindistan 14.900 Dünya ampiyonas QF
19 Seda Tuthalyan  Rusya 14.884 Rusya ampiyonas AA
20 Ksenia Afanasyeva  Rusya 14.866 Euro EF
Noel van Klaveren  Hollanda 14.866 1. Euro Denemesi

Kadnlarn Düzensiz Barlar

Rütbe sim Ülke Puan Etkinlik
1 Fan Yilin  Çin 15.650 Asya ampiyonas TF
2 Madison Koçyan  Amerika Birleik Devletleri 15.600 ABD Klasik ve ABD ampiyonas 2. Gün
3 Darya Spiridonova  Rusya 15.533 Rusya ampiyonas TF
4 Aliya Mustafa  Rusya 15.500 Avrupa Oyunlar AA
5 Viktoria Komova  Rusya 15.467 Rusya Kupas AA
6 Elisabeth Seitz  Almanya 15.466 Alman Vatandalar EF
7 Ashton Locklear  Amerika Birleik Devletleri 15.450 ABD ampiyonas 2. Gün
8 sophie scheder  Almanya 15.433 Alman Vatandalar EF
9 Gabby Douglas  Amerika Birleik Devletleri 15.400 ABD klasii
Yuki Uçiyama  Japonya 15.400 Japonya ampiyonas 1. Gün
11 Rachel Gowey  Amerika Birleik Devletleri 15.350 ABD ampiyonas 1. Gün
Xie Yufen  Çin 15.350 WOGA Klasik
13 Bailie Anahtar  Amerika Birleik Devletleri 15.300 ABD klasii
Maria Paseka  Rusya 15.300 Batum Uluslararas AA & Rusya Kupas TF
15 Kyla Ross  Amerika Birleik Devletleri 15.250 Jesolo Kupas EF
16 Becky Downie  Büyük Britanya 15.233 Euro QF&EF
Shang Chunsong  Çin 15.233 Dünyalar TF'si
18 Simone Biles  Amerika Birleik Devletleri 15.200 amerikan kupas
Koko Tsurumi  Japonya 15.200 Japonya ampiyonas 2. Gün
20 Brenna Dowell  Amerika Birleik Devletleri 15.150 ABD ampiyonas 1. Gün

Kadn Denge Aleti

Rütbe sim Ülke Puan Etkinlik
1 Simone Biles  Amerika Birleik Devletleri 15.900 ABD ampiyonas 2. Gün
2 Larisa Iordache  Romanya 15.625 Romanya ampiyonas EF
3 Seda Tuthalyan  Rusya 15.600 Batum Uluslararas AA
4 Pauline Schäfer  Almanya 15.466 Alman Vatandalar EF
5 Shang Chunsong  Çin 15.400 Sao Paulo Dünya Kupas EF
6 Maria Kharenkova  Rusya 15.367 Rusya ampiyonas AA
7 Kyla Ross  Amerika Birleik Devletleri 15.250 ABD ampiyonas 2. Gün
8 Sakura Yumoto  Japonya 15.200 NHK Kupas
9 Alyssa Baumann  Amerika Birleik Devletleri 15.150 ABD ampiyonas 1. Gün
10 Flávia Saraiva  Brezilya 15.100 Sao Paulo Dünya Kupas EF
Ali Raisman  Amerika Birleik Devletleri 15.100 ABD klasii
12 Ellie Siyah  Kanada 15.050 Pan Am Oyunlar EF
Fan Yilin  Çin 15.050 Asya ampiyonas TF
Carlotta Ferlito  talya 15.050 Altn Lig AA
Mary-Anne Monckton  Avustralya 15.050 Avustralya-Çin Dostu AA
16 Viktoria Komova  Rusya 15.000 Rusya ampiyonas AA
Yu Minobe  Japonya 15.000 Japonya ampiyonas 1. Gün
18 Asuka Teramoto  Japonya 14.950 Tüm Japonya Kolej ampiyonas EF
Wang Yan  Çin 14.950 Asya ampiyonas TF
20 Gabby Douglas  Amerika Birleik Devletleri 14.900 Jesolo Trophy TF & US Classic
Catalina Ponor  Romanya 14.900 ROU-FRA dostu
Koko Tsurumi  Japonya 14.900 Japonya ampiyonas 1. Gün

Kadnlar Yer Egzersizi

Rütbe sim Ülke Puan Etkinlik
1 Simone Biles  Amerika Birleik Devletleri 16.050 Jesolo Trophy EF ve US Classic
2 Ali Raisman  Amerika Birleik Devletleri 15.550 ABD ampiyonas 1. Gün
3 Larisa Iordache  Romanya 15.200 Romanya ampiyonas EF
4 Ksenia Afanasyeva  Rusya 15.133 Rusya ampiyonas EF
5 Gabby Douglas  Amerika Birleik Devletleri 15.000 ABD klasii
Bailie Anahtar  Amerika Birleik Devletleri 15.000 Jesolo Kupas TF
Maggie Nichols  Amerika Birleik Devletleri 15.000 Dünya ampiyonas TF&EF
8 Sae Miyakawa  Japonya 14.950 Asya ampiyonas TF
9 Shang Chunsong  Çin 14.933 Dünya ampiyonalar EF
Mykayla Skinner  Amerika Birleik Devletleri 14.933 amerikan kupas
11 Erika Fasana  talya 14.900 Jesolo Kupas EF
Claudia Fragapane  Büyük Britanya 14.900 ngiliz ampiyonas AA
13 Rebeca Andrade  Brezilya 14.850 FIT Mücadelesi QF
14 Darya Elizarova  Rusya 14.800 Diyatin Kupas EF
Silvia Zarzu  Romanya 14.800 Romanya ampiyonas AA
16 Ellie Downie  Büyük Britanya 14.733 Dünya ampiyonalar EF
17 Diana Bulimar  Romanya 14.700 Romanya ampiyonas AA
18 Madison Desch  Amerika Birleik Devletleri 14.650 Pan Am Oyunlar TF
Flávia Saraiva  Brezilya 14.650 Pan Am Oyunlar AA
20 Wang Yan  Çin 14.633 Dünya ampiyonas TF

Referanslar

Opiniones de nuestros usuarios

Fatime Turan

2015 artistik jimnastikte ile ilgili bu giriş tam olarak bulmak istediğim şeydi.

Rami Karakuş

Bu makaleyi 2015 artistik jimnastikte'da bulduğuma çok sevindim.

Leyla Baran

Değişken hakkında bulduğum bilgileri çok faydalı ve keyifli buldum. Bir 'ama' koymam gerekseydi, ifadesinde yeterince kapsayıcı olmayabilir, aksi halde harika.