2015 Dakar Rallisi



İnsanoğlunun 2015 Dakar Rallisi ile ilgili yüzyıllardır biriktirdiği tüm bilgiler artık internette mevcut ve biz de sizin için en erişilebilir şekilde derledik ve sipariş verdik. 2015 Dakar Rallisi ile ilgili bilmek istediğiniz her şeye hızlı ve verimli bir şekilde erişebilmenizi istiyoruz; deneyiminizin hoş olduğunu ve 2015 Dakar Rallisi ile ilgili aradığınız bilgiyi gerçekten bulduğunuzu hissettiğinizi.

Hedeflerimize ulaşmak için yalnızca 2015 Dakar Rallisi hakkında en güncel, anlaşılır ve doğru bilgileri elde etmek için değil, aynı zamanda tasarımın, okunaklılığın, yükleme hızının ve kullanılabilirliğinin sağlanmasına da büyük özen gösterdik. sayfa mümkün olduğunca keyifli olsun, böylece başka hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmadan temel konulara odaklanabilir, 2015 Dakar Rallisi ile ilgili mevcut tüm veri ve bilgileri bilebilirsiniz, biz zaten sizin için hallettik. Umarız amacımıza ulaşmışızdır ve 2015 Dakar Rallisi ile ilgili istediğiniz bilgileri bulmuşsunuzdur. Bu nedenle, sizi memnuniyetle karşılıyoruz ve scientiatr.com kullanma deneyiminin keyfini çıkarmaya devam etmenizi öneririz.

2015 Dakar Rallisi
Bölüm Dakar Rallisi
  Önceki etkinlik Sonraki etkinlik  
DakarRally2015 07.JPG
2015 Dakar logosu ve güzergah
Ev sahibi ülke  Arjantin Bolivya ili
 
 
Çaltrlan tarihler 4 17 Ocak 2015
Balangç Arjantin Buenos Aires
Biti Arjantin Buenos Aires
Aamalar 13
Sahne yüzeyi Çakl , Kir, Kum
Genel mesafe 9.295 km (5.776 mil)
Sonuçlar
Arabalar kazanan Katar Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel
Fransa
Mini Katar Baskn Ekibi
Birleik Krallk
Bisiklet kazanan ispanya Marc Coma Red Bull KTM Fabrika Yar
Avusturya
Dörtlü kazanan Polonya Rafa Sonik Yamaha Sonik Takm
Japonya
Kamyon kazanan Rusya Ayrat Mardeev Aydar Belyaev Dmitriy Svistunov
Rusya
Rusya
Kamaz Usta
Rusya
Mürettebat 406 balangçta, 207 bitite

2015 Dakar Rallisi olay ve olay Güney Amerika'da düzenlenen yedinci ardk yln çalan 37 oldu. Balayan olay Buenos Aires , Arjantin 4 Ocak tarihinde, daha sonra Arjantin, akp giden ili ve Bolivya 9,000 km (5,600 mil) toplam mesafe için, yarmann 13 aamalarnda sonra 17 Ocak Buenos Aires dönmeden önce. Organizatörler ilk kez farkl kategoriler için ayr dinlenme günleri ayrd, böylece her gün en az iki snf yart.

Marc Coma için motosiklet kategorisinde beinci ampiyonluunu kazand KTM ederken, Rafa Sonik onun gemiye kzlk dörtlü taç emniyete Yamaha . Nasr el-Attiyah X-Raid için yapt ikinci balk ald Mini ederken, otomobil kategorisinde takm Ayrat Mardeev devam Kamaz onun kzlk baarsyla, kamyon kategorisinde - Dakar Rallisi'nde üçüncü ardk kazan - kullancsnn kazanan çizgi.

Girdileri

Katlmc says
Sahne Bisikletler dörtlü Arabalar Kamyonlar Toplam
Ralli Balangc 161 45 137 63 406
Dinlenme günü 115 24 76 52 267
Rallinin Sonu 79 18 67 43 207

Bisikletler

Öncü Giriler
Üretici firma Takm Numara. Binici
Avusturya KTM Red Bull KTM Fabrika Yar 1 ispanya Marc Koma
4 ispanya Jordi Viladomlar
6 Birleik Krallk Sam Sunderland
11 Portekiz Ruben Faria
Orlen KTM Ralli Fabrika Takm 8 Polonya Kuba Przygoski
Takm Casteu 9 Fransa David Casteu
Japonya Honda HRC Rallisi 2 ispanya Joan Barreda
5 Portekiz Hélder Rodrigues
7 Portekiz Paulo Gonçalves
12 ili Yeremya srail
29 ispanya Laia Sanz
Honda Güney Amerika 24 Brezilya Jean de Azevedo
Japonya yamaha Yamaha Fabrika Yar 3 Fransa olivier ar
17 Fransa Michael Metge
19 talya Alessandro Botturi
Pont Grup-Yamaha-JVO Yar 10 ispanya Juan Pedrero
Yamaha Hollanda Verhoeven Takm 15 Hollanda Frans Verhoeven
Fransa erco Sherco TVS Ralli Fabrikas 14 Fransa Alain Duclos
25 Fransa Fabien Gezegeni

dörtlü

Öncü Giriler
Üretici firma Takm Numara. Binici
Japonya yamaha Tamarugal XC Ralli Takm 250 ili Ignacio Casale
Sonik Takm 251 Polonya Rafa Sonik
jianming yar 252 Uruguay Sergio Lafuente
Mendoza Espiritu Grande 255 Arjantin Sebastian Halpern
Takm Dörtlü Aventures 260 Fransa Christophe Declerck
Consultores de Empresas 261 Arjantin Jeremias Gonzalez
Japonya Honda Maxxis Dakar Team Powered by Super B 253 Katar Muhammed Ebu sa
Tamarugal XC Ralli Takm 254 ili Victor Manuel Gallegos
Equipo YPF Elaion Moto Ralli 258 Arjantin Lucas Bonetto
Kanada Can-Am Tamarugal XC Ralli Takm 257 Arjantin Sebastian Palma

Arabalar

Öncü Giriler
Üretici firma Takm Numara. sürücü Yardmc Sürücü
Birleik Krallk Mini Monster Energy X-Raid Ekibi 300 ispanya Nani Roman Fransa Michel Perin
305 Arjantin Orlando Terranova Arjantin Bernardo Graue
307 Polonya Krzysztof Hoowczyc Fransa Xavier Panserisi
Katar Baskn Timi 301 Katar Nasr El Attiyah Fransa Matthieu Baumel
Fransa peugeot Takm Peugeot Toplam 302 Fransa Stephane Peterhansel Fransa Jean Paul Cottret
304 ispanya carlos sainz ispanya Lucas Cruz
322 Fransa Kiril Despres Fransa Gilles Picard
Japonya toyota mparatorluk Toyota 303 Güney Afrika Giniel de Villiers Almanya Dirk von Zitzewitz
327 Güney Afrika Leeroy Kümes Hayvanlar Güney Afrika Robert Howie
ar hz 309 Fransa Christian Lavieille Fransa Pascal Maimon
313 Arjantin Lucio Alvarez Arjantin Roberto Patti
315 Hollanda Bernhard on Brinke Belçika Tom Colsoul
Yazeed Yar 325 Suudi Arabistan Yezid Al Rajhi Almanya Timo Gottschalk
Japonya Mitsubishi Mitsubishi Petrobras 306 Portekiz carlos sousa Portekiz Paulo Fiuza
Amerika Birleik Devletleri mizah Hz Enerji Yar 308 Amerika Birleik Devletleri Robby Gordon Amerika Birleik Devletleri Johnny Campbell
Fransa SMG SMG 312 Fransa Philippe Gache Fransa Jean-Pierre Garcin
320 Fransa Ronan Chabot Fransa Gilles Pilotu
Amerika Birleik Devletleri Ford YPF Ford Yar 317 Arjantin Federico Villagra Arjantin Andres Memi
Almanya X-Raid Buggy Tüm Arazi Takm 323 Fransa Guerlain Chicherit Fransa Alexandre Winocq

Kamyonlar

Öncü Giriler
Üretici firma Takm Numara. sürücü Yardmc Sürücüler
Rusya Kamaz Kamaz-Üstat 500 Rusya Andrey Karginov Rusya Andrey Mokeev Igor Leonov
Rusya
502 Rusya Eduard Nikolaev Rusya Evgeny Yakovlev Ruslan Akhmadeev
Rusya
507 Rusya Ayrat Mardeev Rusya Aydar Belyaev Dmitriy Svistunov
Rusya
520 Rusya Dmitry Sotnikov Rusya Igor Devyatkin Andrey Aferin
Rusya
talya Iveco Petronas Team De Rooy Iveco 501 Hollanda Gerard de Rooy Polonya Darek Rodewald Jurgen Damen
Belçika
504 Hollanda Hans Stacey Belçika Serge Bruynkens Bernard der Kinderen
Hollanda
509 ispanya pep vila ispanya Xavi Colome Michel Huisman
Hollanda
Almanya ADAM Eurol/Veka MAN Ralli Takm 503 Çek Cumhuriyeti Ales Loprais ispanya Ferran Alcayna Jan van der Vaet
Belçika
508 Hollanda Marcel van Vliet Hollanda Marcel Pronk Artur Klein
Almanya
Çek Cumhuriyeti tatra Tatra Buggyra Yar 506 Çek Cumhuriyeti Martin Kolomi Çek Cumhuriyeti David Kilián René Kilián
Çek Cumhuriyeti
Astana 515 Kazakistan Artur Ardavichus Kazakistan Alexey Nikizhev Daniel Kozlowski
Çek Cumhuriyeti
Hollanda ginaf Ginaf Ralli Servisi 511 Hollanda Wulfert van Ginkel Hollanda Hugo Kupper Bert van Donkelaar
Hollanda

Aamalar

Sahne Tarih yola çkmak Varmak Bisikletler dörtlü Arabalar Kamyonlar
Yol SS kazanan kazanan Yol SS kazanan Yol SS kazanan
1 4 Ocak Arjantin Buenos Aires Arjantin Villa Carlos Paz 663 175 Birleik Krallk Sunderland ili I. Casale 663 170 Arjantin O. Terranova 663 175 Hollanda H. Stacey
2 5 Ocak Arjantin Villa Carlos Paz Arjantin San Juan 107 518 ispanya J. Barreda ili I. Casale 107 518 Katar N. Al-Attiyah 315 331 Rusya E. Nikolaev
3 6 Ocak Arjantin San Juan Arjantin ilicito 437 220 Avusturya M. Walkner Arjantin L. Bonetto 258 284 Arjantin O. Terranova 258 284 Rusya A. Mardeev
4 7 Ocak Arjantin ilicito ili Copiapó 594 315 ispanya J. Barreda Polonya R. Sonik 594 315 Katar N. Al-Attiyah 594 174 Rusya E. Nikolaev
5 8 Ocak ili Copiapó ili Antofagasta 239 458 ispanya M. Koma Polonya R. Sonik 239 458 Rusya V. Vasilyev 239 458 Rusya E. Nikolaev
6 9 Ocak ili Antofagasta ili Iquique 369 319 Portekiz H.Rodrigues ili I. Casale 392 255 Katar N. Al-Attiyah 370 255 Rusya E. Nikolaev
7 10 Ocak
11 Ocak
ili Iquique Bolivya Uyuni Atacama
ili
396 321 Portekiz P. Gonçalves Paraguay K. Sanabria 396 321 Arjantin O. Terranova 101 335 Çek Cumhuriyeti A. Loprais
8 11 Ocak
12 Ocak
BolivyaUyuni
iliAtacama
ili Iquique 24 781 ili P. Quintanilla Arjantin J. Gonzalez 24 781 Suudi Arabistan Y. Al Rajhi 0 271 Rusya E. Nikolaev
9 13 Ocak ili Iquique ili kalamar 88 451 Portekiz H.Rodrigues ili V. Gallegolar 88 451 ispanya N. Roma 88 451 Rusya A. Mardeev
10 14 Ocak ili kalamar Arjantin salta 520 371 ispanya J. Barreda Paraguay K. Sanabria 501 359 Katar N. Al-Attiyah 501 359 Rusya E. Nikolaev
11 15 Ocak Arjantin salta Arjantin Termas de Rio Hondo 161 351 Slovakya I. Jake Fransa C. Declerck 326 194 Katar N. Al-Attiyah 326 194 Hollanda H. Stacey
12 16 Ocak Arjantin Termas de Rio Hondo Arjantin Rosario 726 298 Avustralya T. Fiyat Fransa C. Declerck 726 298 Arjantin O. Terranova 726 298 Hollanda H. Stacey
13 17 Ocak Arjantin Rosario Arjantin Buenos Aires 219 174 Slovakya I. Jake Güney Afrika W. Saaijman 219 174 Amerika Birleik Devletleri R. Gordon 219 174 Hollanda H. Stacey
Notlar

Özet

Bisikletler

Yar arasndaki kavga olmas bekleniyordu KTM ampiyon savunan öncülüünde, Marc Coma ve Honda tarafndan öncülük 'n filosu, Joan Barreda bir eser operasyonu olarak Dakar dönen beri zafer olmasayd,. Açl etabn KTM'den Sam Sunderland kazand, ancak dördüncü etapta omzunu ve köprücük kemiini yaraladktan sonra emekli olmadan önce ikinci etapta zaman kaybetti. Bu, fark ikinci ve dördüncü etaplarda galibiyetlerle Coma karsnda neredeyse 13 dakikaya çkaran Barreda'ya verdi. Coma, ertesi gün ilk (ve tek) etap zaferiyle karlk verdi, Barreda, gidonuna zarar veren bir düüün ardndan yedinci etapta liderliini alt buçuk dakikaya indirdi.

Daha da kötüsü, sekizinci etapta Barreda'ya gelecekti, çünkü nemli Uyuni tuz düzlüklerini geçerken mekanik bir arza, takm arkada Jeremias srail tarafndan çekilmesi ve bunun sonucunda üç saatten fazla bir süre kaybetmesi ve herhangi bir zafer ans vermesi gerektii anlamna geliyordu. Barreda'nn talihsizlii , Honda takmnn geri kalannn sonraki aamalarda Coma'ya meydan okumak için etrafnda topland Paulo Gonçalves'in on dakikann biraz altnda bir farkla Coma'dan ayrld . Gonçalves yine de 11. Etap'ta ald motor deiiklii cezasyla kendi zafer umutlarnn mahvolduunu gördü, Barreda da benzer nedenlerle rallideki dördüncü etap galibiyetini kaybetti. Sonuç olarak, Coma ilk Dakar podyumunu alan ve Coma kategoride beinci unvann perçinleyen Gonçalves'in elindeki 17 dakikann biraz altnda ralliyi bitirecekti.

Çaylak Toby Price (KTM), sondan bir önceki etab kazandktan sonra genel klasmanda üçüncü oldu, Andy Haydon 1998'de ayn pozisyonda bitirdiinden beri Dakar'da bir Avustralyalnn bisikletteki en iyi performans . Yeni gelen Matthias Walkner (KTM) de ayn derecede etkileyiciydi, üçüncü etab kazand ama sonunda hastalk nedeniyle emekli olmak zorunda kald. lk be, sekizinci etab kazanan KTM uzmanlar Pablo Quintanilla ve tefan Svitko tarafndan , Kasm aynda krlan köprücük kemiine ramen Coma'nn su taycs Ruben Faria altnc srada tamamlad. Laia Sanz , az gelimi bir motosikletle mücadele eden en iyi Yamaha sürücüsü Olivier Pain'in önünde dokuzuncu srada Dakar tarihinin en baarl kadn sürücüsü oldu .

Mitingin balarnda gripten muzdarip olan Hélder Rodrigues (Honda), 6. ve 9. etaplar kazand, ancak dikkatini Gonçalves'in zafere ulamasna yardm etmeye ve 12. srada bitirmeye çevirdiinde sralamay düürdü. Bu arada Barreda, 2014'te olduu gibi dier tüm sürücülerden daha fazla etap zaferi alarak - 3 ile - 17. srada yer ald . Bitirmeyenler arasnda 2014 ikincisi Jordi Viladoms (KTM) ve fabrika Sherco sürücüsü Juan Pedrero vard .

dörtlü

Alt yllk Güney Amerika hakimiyetinden sonra, 2015 basks son ampiyon Ignacio Casale ile birlikte etkinlie zaferin favorisi olarak balayan Polonyal binici Rafa Sonik'i taçlandrd . Yamaha ikilisi arasndaki düello, Sonik'in sadece dört dakika gerisinde ikinci olan Casale'nin mekanik sorunlarla geri çekildii onuncu etaba kadar hassas bir ekilde dengelendi, üçüncü sradaki sürücü Sergio Lafuente (Yamaha) da iddetli bir kaza geçirdi. . Bu, Sonik'e en yakn rakibi Jeremias González'e (Yamaha) göre yaklak üç saatlik bir üstünlük salad ve bitie kadar usulüne uygun olarak korudu. Podyumu tamamlayan en iyi Honda sürücüsü Walter Nosiglia, González'in neredeyse bir saat gerisindeydi.

Arabalar

Etkinlik , açl etabna girerken ksa bir süre önce arzalanan ve bir yardm aracyla bivouac'a çekilmesi gereken savunma ampiyonu Nani Roma için felaketle balad - onu hemen zafer için mücadeleden çkard ve bir destee düürdü. X-Raid Mini takmndaki oyuncu . Roma'nn takm arkada Orlando Terranova , Nasser Al-Attiyah için ald hz cezasnn ardndan ilk etap galibiyetini devrald , ancak Terranova ikinci aamada bir yuvarlanma yaayacak ve mücadelesini etkili bir ekilde sonlandracakt. Önümüzdeki be aamada üç daha kazanr Al-Attiyah üzerinde 11 dakikalk bir avantaj kurmak için izin Giniel de Villiers onun içinde Toyota Hilux yakn sürücü Al-Attiyah yetimek giriimi olacaktr.

Al-Attiyah'a sekiz dakika içinde kapandktan sonra, de Villiers bir navigasyon hatas nedeniyle 9. etapta rakibine yaklak 16 dakika kaybederek liderin üzerindeki basky azaltt. Al-Attiyah, 10 ve 11. etaplar kazanarak, de Villiers'den 35 dakikalk bir farkla genel unvan almak için tekrar meydan okunmayacakt. Bu, Al-Attiyah'n Dakar'daki ikinci genel galibiyetiydi.

lk yarç Yazeed Al-Rajhi (Toyota), sekizinci etab kazanarak ve mekanik sorunlar nedeniyle üç etap sonra emekli olmadan önce rallinin büyük bölümünde genel sralamada üçüncü srada yer alarak yarn sürpriziydi. Bu, Krzysztof Hoowczyc'i podyumda son sraya yükseltti , takm arkada Al- Attiyah'n 90 dakika geride kald , özel oyuncular Erik van Loon ve Vladimir Vasilyev  - beinci etabn galibi - ilk bete dört Minis yapt. Dokuzuncu etab kazandktan sonra, Roma ertesi gün ar bir kazadan sonra geri çekilirken, Terranova açl günü baarsnn ardndan etkinlii 18. srada bitirmek için bir üç etap daha kazand.

Mini yara hakim olduysa (13 etaptan 11'ini kazand) 25 yl sonra geri dönen Peugeot , iki tekerlekten çekili dizel motorlu 2008 DKR yarmacs birçok güvenilirlik sorunu yaad için hayal krklna urad . 11 kez etkinliin galibi Stéphane Peterhansel genel klasmanda 11. oldu, etap galibiyetleri için hiçbir zaman mücadele etmedi, Cyril Despres ise 34. sray daha iyi alamad ve iki tekerlek üzerinde büyük bir baar elde ettikten sonra otomobil kategorisine uyum salamak için mücadele etti. Carlos Sainz Peugeot takmnn en hzls ve Minis ve Toyota'larn hzna rakip olan tek kiiydi, ancak dördüncü etapta mekanik sorunlarla iki saat kaybetti ve ertesi gün iddetli bir kaza nedeniyle emekli oldu.

Her zaman popüler olan Robby Gordon , Hummer H3'ün daha ksa bir versiyonu olan yeni Gordini arabasyla geri döndü  , ikinci aamada frenlerin ar snmasndan muzdarip, dört saat kaybedecek ve dördüncü aamada daha fazla sorun yaayacakt. Ksaltlm son aamadaki zafer, Gordon'u genel olarak 19. sraya koydu. Ronan Chabot , SMG prototipini sralamada 10. sraya alarak en üst sradaki buggy sürücüsüydü. Al-Attiyah ve Sainz'in 2013'te kullandna benzer bir X-Raid ekibinden bir arabaya sahip olan Guerlain Chicherit ,  sadece 45. sradayd ve en bandan beri, arabay neredeyse yok eden bir yangn da dahil olmak üzere çeitli mekanik ve elektriksel problemlerle boutu.

Kamyonlar

Yar tamamen hakim oldu Kamaz 13 etap 8 kazand ve sürücüler ile podyuma süpürüldü ekibi, Ayrat Mardeev  yeni ölmü olu - Ilgizar Mardeev , ikincisi de 2007  - Eduard Nikolaev ve ampiyonu hükümdarlk Andrey Karginov . lk alt etaptan dördünü kazanan Nikolaev, Mardeev'e 13 dakikalk bir fark atmt, ancak 7. etapta mekanik sorunlarla gerileyerek Mardeev'e Karginov'a 22 dakikalk bir avantaj salad. Nikolaev iki etap galibiyeti daha alarak ikincilie yükseldi. Ancak, Mardeev'i elden geçirmeye 14 dakikadan az kald ve Karginov bitie 51 dakika kald.

Ales Loprais deitirmesi bulunan Tatra için MAN makine ve tek rakip yedinci aamasn kazanan Kamaz filosu ayak uydurmak baard ama podyum yerlerden bir saatten dördüncü genel ve daha ralliyi tamamlad. Iveco , Hans Stacey'nin dört etap galibiyetine ramen , güvenilirlik sorunlar yaad ve bunun sonucunda Stacey altncdan daha iyisini yapamad - Kamaz'n dördüncü sürücüsü Dmitry Sotnikov'un hemen arkasnda  - ve dokuzuncu Gerard de Rooy . Belaruslu Siarhei Viazovich , MAZ için 2. etab kazanmaya yaklatnda neredeyse üzülecekti , ancak ciddi anzman sorunlar yaadktan sonra 34. srada bitirdi.

Aama sonuçlar

Bisikletler

Aama sonucu Genel snflandrma
Sahne konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk
1 1 Birleik Krallk Sam Sunderland KTM 1:18:57 1 Birleik Krallk Sam Sunderland KTM 1:18:57
2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 1:19:02 0:05 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 1:19:02 0:05
3 ispanya Marc Koma KTM 1:20:09 1:12 3 ispanya Marc Koma KTM 1:20:09 1:12
2 1 ispanya Joan Barreda Honda 5:46:06 1 ispanya Joan Barreda Honda 7:06:44
2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 5:52:19 6:13 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 7:11:21 4:37
3 Portekiz Ruben Faria KTM 5:55:22 9:16 3 Portekiz Ruben Faria KTM 7:17:21 10:37
3 1 Avusturya Matthias Walkner KTM 2:34:28 1 ispanya Joan Barreda Honda 9:43:05
2 ispanya Marc Koma KTM 2:35:08 0:40 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 9:48:38 5:33
3 ispanya Joan Barreda Honda 2:36:21 1:53 3 Avusturya Matthias Walkner KTM 9:53:38 10:33
4 1 ispanya Joan Barreda Honda 3:27:28 1 ispanya Joan Barreda Honda 13:10:33
2 ispanya Marc Koma KTM 3:29:27 1:59 2 ispanya Marc Koma KTM 13:23:22 12:49
3 ili Pablo Quintanilla KTM 3:30:17 2:49 3 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 13:31:02 20:29
5 1 ispanya Marc Koma KTM 4:38:16 1 ispanya Joan Barreda Honda 17:51:05
2 ispanya Joan Barreda Honda 4:40:32 2:16 2 ispanya Marc Koma KTM 18:01:38 10:33
3 ili Pablo Quintanilla KTM 4:40:56 2:40 3 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 18:13:55 22:50
6 1 Portekiz Hélder Rodrigues Honda 3:40:10 1 ispanya Joan Barreda Honda 21:38:35
2 Avustralya Toby Fiyat KTM 3:41:20 1:10 2 ispanya Marc Koma KTM 21:51:02 12:27
3 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 3:41:52 1:42 3 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 21:55:47 17:12
7 1 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 3:56:00 1 ispanya Joan Barreda Honda 25:40:48
2 ispanya Marc Koma KTM 3:56:14 0:14 2 ispanya Marc Koma KTM 25:47:16 6:28
3 Avusturya Matthias Walkner KTM 3:56:30 0:30 3 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 25:51:47 10:59
8 1 ili Pablo Quintanilla KTM 2:56:19 1 ispanya Marc Koma KTM 28:51:12
2 ispanya Juan Pedrero yamaha 2:56:30 0:11 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 29:00:23 9:11
3 Slovakya Stefan Svitko KTM 2:56:31 0:12 3 ili Pablo Quintanilla KTM 29:02:23 11:11
9 1 Portekiz Hélder Rodrigues Honda 5:06:14 1 ispanya Marc Koma KTM 34:05:00
2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 5:10:05 3:51 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 34:10:28 5:28
3 ispanya Marc Koma KTM 5:13:48 7:34 3 ili Pablo Quintanilla KTM 34:31:52 26:52
10 1 ispanya Joan Barreda Honda 4:07:11 1 ispanya Marc Koma KTM 38:13:50
2 ispanya Marc Koma KTM 4:08:50 1:39 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 38:21:25 7:35
3 Portekiz Ruben Faria KTM 4:09:08 1:57 3 ili Pablo Quintanilla KTM 38:45:32 31:42
11 1 Slovakya Ivan Jake KTM 3:28:08 1 ispanya Marc Koma KTM 41:43:03
2 Portekiz Ruben Faria KTM 3:28:16 0:08 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 42:04:15 21:12
3 Avustralya Toby Fiyat KTM 3:28:50 0:42 3 Avustralya Toby Fiyat KTM 42:14:46 31:43
12 1 Avustralya Toby Fiyat KTM 3:19:04 1 ispanya Marc Koma KTM 45:08:32
2 ispanya Joan Barreda Honda 3:20:59 1:55 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 45:26:21 17:49
3 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 3:22:06 3:02 3 Avustralya Toby Fiyat KTM 45:33:50 25:18
13 1 Slovakya Ivan Jake KTM 52:06 1 ispanya Marc Koma KTM 46:03:49
2 Slovakya Stefan Svitko KTM 52:51 0:45 2 Portekiz Paulo Gonçalves Honda 46:20:42 16:53
3 Avustralya Toby Fiyat KTM 53:13 1:07 3 Avustralya Toby Fiyat KTM 46:27:03 23:14

dörtlü

Aama sonucu Genel snflandrma
Sahne konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk
1 1 ili Ignacio Casale yamaha 1:37:08 1 ili Ignacio Casale yamaha 1:37:08
2 Polonya Rafa Sonik yamaha 1:38:15 1:07 2 Polonya Rafa Sonik yamaha 1:38:15 1:07
3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 1:38:31 1:23 3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 1:38:31 1:23
2 1 ili Ignacio Casale yamaha 6:52:57 1 ili Ignacio Casale yamaha 8:30:05
2 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 6:53:38 0:41 2 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 8:32:09 2:04
3 Arjantin Sebastian Halpern yamaha 6:58:30 5:33 3 Arjantin Sebastian Halpern yamaha 8:41:18 11:13
3 1 Arjantin Lucas Bonetto Honda 3:08:27 1 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 11:43:15
2 Arjantin Sebastian Halpern yamaha 3:09:25 0:58 2 Arjantin Sebastian Halpern yamaha 11:50:43 7:28
3 Polonya Rafa Sonik yamaha 3:10:41 2:14 3 Polonya Rafa Sonik yamaha 11:53:20 10:05
4 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 4:11:35 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 16:04:55
2 ili Ignacio Casale yamaha 4:15:01 3:26 2 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 16:08:44 3:49
3 Katar Muhammed Ebu sa Honda 4:24:49 13:14 3 ili Ignacio Casale yamaha 16:18:27 13:32
5 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 5:47:46 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 21:52:41
2 ili Ignacio Casale yamaha 5:58:37 10:51 2 ili Ignacio Casale yamaha 22:17:04 24:23
3 Arjantin Jeremias Gonzalez yamaha 6:09:27 21:41 3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 22:19:01 26:20
6 1 ili Ignacio Casale yamaha 4:21:52 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 26:22:48
2 Polonya Rafa Sonik yamaha 4:30:07 8:15 2 ili Ignacio Casale yamaha 26:38:56 16:08
3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 4:45:00 23:08 3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 27:04:01 41:13
7 1 Paraguay Nelson Sanabria yamaha 5:22:12 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 31:50:46
2 Polonya Rafa Sonik yamaha 5:27:58 5:46 2 ili Ignacio Casale yamaha 32:12:45 21:59
3 ili Ignacio Casale yamaha 5:33:49 11:37 3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 32:58:46 1:08:00
8 1 Arjantin Jeremias Gonzalez yamaha 3:43:35 1 ili Ignacio Casale yamaha 36:04:14
2 ili Ignacio Casale yamaha 3:51:29 7:54 2 Polonya Rafa Sonik yamaha 36:11:03 6:49
3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 3:54:39 11:04 3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 36:53:25 49:11
9 1 ili Victor Gallegos Honda 6:31:46 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 42:58:24
2 Polonya Rafa Sonik yamaha 6:47:21 15:35 2 ili Ignacio Casale yamaha 43:02:24 4:00
3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 6:57:15 25:29 3 Uruguay Sergio Lafuente yamaha 43:50:40 52:16
10 1 Paraguay Nelson Sanabria yamaha 4:58:29 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 48:02:07
2 Arjantin Jeremias Gonzalez yamaha 5:01:39 3:10 2 Arjantin Jeremias Gonzalez yamaha 50:53:46 2:51:39
3 Bolivya Walter Nosiglia Honda 5:02:29 4:00 3 Bolivya Walter Nosiglia Honda 51:46:32 3:44:25
11 1 Fransa Christophe Declerck yamaha 3:56:39 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 52:07:58
2 Paraguay Nelson Sanabria yamaha 4:03:14 6:35 2 Arjantin Jeremias Gonzalez yamaha 54:57:59 2:50:01
3 Bolivya Walter Nosiglia Honda 4:03:29 6:50 3 Bolivya Walter Nosiglia Honda 55:50:01 3:42:03
12 1 Fransa Christophe Declerck yamaha 3:47:15 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 56:05:18
2 Paraguay Nelson Sanabria yamaha 3:54:24 7:09 2 Arjantin Jeremias Gonzalez yamaha 58:57:35 2:52:17
3 Bolivya Walter Nosiglia Honda 3:56:46 9:31 3 Bolivya Walter Nosiglia Honda 59:46:47 3:41:29
13 1 Güney Afrika Willem Saaijman yamaha 1:05:05 1 Polonya Rafa Sonik yamaha 57:18:39
2 Fransa Christophe Declerck yamaha 1:05:11 0:06 2 Arjantin Jeremias Gonzalez yamaha 60:13:29 2:54:50
3 Arjantin Daniel Domaszewski Honda 1:05:14 0:09 3 Bolivya Walter Nosiglia Honda 61:01:35 3:42:56

Arabalar

Aama sonucu Genel snflandrma
Sahne konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk
1 1 Arjantin Orlando Terranova Bernardo Graue
Arjantin
Mini 1:13:12 1 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 1:13:12
2 Amerika Birleik Devletleri Robby Gordon Johnny Campbell
Amerika Birleik Devletleri
mizah 1:13:54 0:42 2 Amerika Birleik DevletleriRobby Gordon
Amerika Birleik DevletleriJohnny Campbell
mizah 1:13:54 0:42
3 Güney Afrika Giniel de Villiers Dirk von Zitzewitz
Almanya
toyota 1:14:02 0:50 3 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 1:14:02 0:50
2 1 Katar Nasser Al-Attiyah Matthieu Baumel
Fransa
Mini 5:04:50 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 6:19:40
2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 5:13:20 8:30 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 6:27:22 7:42
3 HollandaBernhard on Brinke Tom Colsoul
Belçika
toyota 5:14:54 10:04 3 HollandaBernhard on
BelçikaBrinke Tom Colsoul
toyota 6:29:22 9:42
3 1 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 2:57:28 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 9:21:26
2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 2:59:22 1:54 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 9:26:44 5:18
3 Suudi Arabistan Yazeed Al Rajhi Timo Gottschalk
Almanya
toyota 3:00:20 2:52 3 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 9:39:31 18:05
4 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 3:09:18 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 12:30:44
2 ispanya Nani Roma Michel Perin
Fransa
Mini 3:11:58 2:40 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 12:38:59 8:15
3 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 3:12:15 2:57 3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 12:54:17 23:33
5 1 Rusya Vladimir Vasilyev Konstantin Zhiltsov
Rusya
Mini 4:19:18 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 16:53:26
2 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 4:19:38 0:20 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 17:04:01 10:35
3 Amerika Birleik DevletleriRobby Gordon
Amerika Birleik DevletleriJohnny Campbell
mizah 4:20:43 1:25 3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 17:13:55 20:29
6 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 2:37:18 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 19:30:44
2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 2:37:55 0:37 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 19:41:56 11:12
3 ispanyaNani Roma
FransaMichel Perin
Mini 2:38:42 1:24 3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 19:59:28 28:44
7 1 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 3:31:18 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 23:11:50
2 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 3:33:38 2:20 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 23:20:04 8:14
3 HollandaBernhard on
BelçikaBrinke Tom Colsoul
toyota 3:33:46 2:28 3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 23:33:06 21:16
8 1 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 3:26:49 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 26:41:15
2 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 3:28:01 1:12 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 26:49:42 8:27
3 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 3:29:25 2:36 3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 26:59:55 18:40
9 1 ispanyaNani Roma
FransaMichel Perin
Mini 4:41:56 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 31:29:38
2 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 4:48:23 6:27 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 31:53:36 23:58
3 RusyaVladimir Vasilyev
RusyaKonstantin Zhiltsov
Mini 4:57:48 15:52 3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 32:09:07 39:29
10 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 3:49:59 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 35:19:37
2 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 3:51:34 1:35 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 35:47:59 28:22
3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 3:53:38 3:39 3 Suudi ArabistanYazeed Al Rajhi
AlmanyaTimo Gottschalk
toyota 36:02:45 43:08
11 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 1:53:10 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 37:12:47
2 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 1:53:37 0:27 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 37:41:48 29:01
3 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 1:53:49 0:39 3 Polonya Krzysztof Hoowczyc Xavier Panseri
Fransa
Mini 38:41:36 1:28:49
12 1 ArjantinOrlando Terranova
ArjantinBernardo Graue
Mini 3:04:06 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 40:18:30
2 RusyaVladimir Vasilyev
RusyaKonstantin Zhiltsov
Mini 3:04:36 0:30 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 40:54:09 35:39
3 Arjantin Emiliano Spataro Benjamin Lozada
Arjantin
Renault 3:05:35 1:29 3 PolonyaKrzysztof Hoowczyc
FransaXavier Panseri
Mini 41:50:21 1:31:51
13 1 Amerika Birleik DevletleriRobby Gordon
Amerika Birleik DevletleriJohnny Campbell
mizah 13:16 1 KatarNasser Al-Attiyah
FransaMatthieu Baumel
Mini 40:32:25
2 Güney Afrika Leeroy Poulter Robert Howie
Güney Afrika
toyota 13:41 0:25 2 Güney AfrikaGiniel de Villiers
AlmanyaDirk von Zitzewitz
toyota 41:07:59 35:34
3 ArjantinEmiliano Spataro
ArjantinBenjamin Lozada
Renault 13:45 0:29 3 PolonyaKrzysztof Hoowczyc
FransaXavier Panseri
Mini 42:04:26 1:32:01

Kamyonlar

Aama sonucu Genel snflandrma
Sahne konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk konum Yarmac Yapmak Zaman Açklk
1 1 Hollanda Hans Stacey Serge Bruynkens Bernard der Kinderen
Belçika
Hollanda
Iveco 1:30:43 1 HollandaHans Stacey
BelçikaSerge Bruynkens
HollandaBernard der Kinderen
Iveco 1:30:43
2 Hollanda Marcel van Vliet Marcel Pronk Artur Klein
Hollanda
Almanya
ADAM 1:31:18 0:35 2 HollandaMarcel van Vliet
HollandaMarcel Pronk
AlmanyaArtur Klein
ADAM 1:31:18 0:35
3 Çek Cumhuriyeti Ales Loprais Ferran Alcayna Jan van der Vaet
ispanya
Belçika
ADAM 1:31:30 0:47 3 Çek CumhuriyetiAles Loprais
ispanyaFerran Alcayna
BelçikaJan van der Vaet
ADAM 1:31:30 0:47
2 1 Rusya Eduard Nikolaev Evgeny Yakovlev Ruslan Akhmadeev
Rusya
Rusya
Kamaz 3:34:01 1 HollandaHans Stacey
BelçikaSerge Bruynkens
HollandaBernard der Kinderen
Iveco 5:06:11
2 Belarus Siarhei Viazovich Pavel Haranin Andrei Zhyulin
Belarus
Belarus
MAZ 3:34:47 0:46 2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 5:06:31 0:20
3 Rusya Ayrat Mardeev Aydar Belyaev Dmitriy Svistunov
Rusya
Rusya
Kamaz 3:34:50 0:49 3 Çek Cumhuriyeti Martin Kolomý David Kilián René Kilián
Çek Cumhuriyeti
Çek Cumhuriyeti
tatra 5:07:12 1:01
3 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 3:19:06 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 8:26:22
2 Rusya Andrey Karginov Andrey Mokeev Igor Leonov
Rusya
Rusya
Kamaz 3:20:57 1:51 2 Çek CumhuriyetiAles Loprais
ispanyaFerran Alcayna
BelçikaJan van der Vaet
ADAM 8:34:17 7:55
3 Hollanda Gerard de Rooy Darek Rodewald Jurgen Damen
Polonya
Belçika
Iveco 3:23:36 4:30 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 8:34:20 7:58
4 1 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 2:06:54 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 10:39:26
2 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 2:07:51 0:57 2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 10:41:23 1:57
3 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 2:13:04 6:10 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 10:42:11 2:45
5 1 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 4:34:55 1 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 15:16:18
2 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 4:44:53 9:58 2 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 15:24:19 8:01
3 BelarusSiarhei Viazovich
BelarusPavel Haranin
BelarusAndrei Zhyhulin
MAZ 4:50:41 15:46 3 Çek CumhuriyetiAles Loprais
ispanyaFerran Alcayna
BelçikaJan van der Vaet
ADAM 15:43:46 27:28
6 1 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 2:54:28 1 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 18:10:46
2 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 3:00:05 5:37 2 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 18:24:24 13:38
3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 3:05:08 10:40 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 18:49:02 38:16
7 1 Çek CumhuriyetiAles Loprais
ispanyaFerran Alcayna
BelçikaJan van der Vaet
ADAM 4:02:54 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 22:35:32
2 HollandaGerard de Rooy
PolonyaDarek Rodewald
BelçikaJurgen Damen
Iveco 4:08:33 5:39 2 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 22:57:45 22:13
3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 4:08:43 5:49 3 Rusya Dmitry Sotnikov gor Devyatkin Andrey Aferin
Rusya
Rusya
Kamaz 23:19:38 44:06
8 1 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 3:25:47 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 26:33:21
2 HollandaGerard de Rooy
PolonyaDarek Rodewald
BelçikaJurgen Damen
Iveco 3:37:03 11:16 2 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 26:38:30 5:09
3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 3:40:45 14:58 3 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 26:46:02 12:41
9 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 5:19:29 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 31:52:50
2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 5:20:58 1:29 2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 32:07:00 14:10
3 HollandaGerard de Rooy
PolonyaDarek Rodewald
BelçikaJurgen Damen
Iveco 5:26:34 7:05 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 32:13:32 20:42
10 1 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 4:18:17 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 36:11:56
2 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 4:19:06 0:49 2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 36:25:17 13:21
3 BelarusSiarhei Viazovich
BelarusPavel Haranin
BelarusAndrei Zhyhulin
MAZ 4:19:36 1:19 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 36:54:42 42:46
11 1 HollandaHans Stacey
BelçikaSerge Bruynkens
HollandaBernard der Kinderen
Iveco 2:08:11 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 38:24:13
2 HollandaGerard de Rooy
PolonyaDarek Rodewald
BelçikaJurgen Damen
Iveco 2:09:21 1:10 2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 38:35:24 11:11
3 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 2:10:07 1:56 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 39:11:57 47:44
12 1 HollandaHans Stacey
BelçikaSerge Bruynkens
HollandaBernard der Kinderen
Iveco 3:33:39 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 41:59:07
2 HollandaMarcel van Vliet
HollandaMarcel Pronk
AlmanyaArtur Klein
ADAM 3:33:57 0:18 2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 42:11:50 12:43
3 HollandaGerard de Rooy
PolonyaDarek Rodewald
BelçikaJurgen Damen
Iveco 3:34:07 0:28 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 42:47:47 48:40
13 1 HollandaHans Stacey
BelçikaSerge Bruynkens
HollandaBernard der Kinderen
Iveco 20:31 1 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 42:22:01
2 HollandaMarcel van Vliet
HollandaMarcel Pronk
AlmanyaArtur Klein
ADAM 21:52 1:21 2 RusyaEduard Nikolaev
RusyaEvgeny Yakovlev
RusyaRuslan Akhmadeev
Kamaz 42:35:53 13:52
3 RusyaAyrat Mardeev
RusyaAydar Belyaev
RusyaDmitriy Svistunov
Kamaz 22:54 2:23 3 RusyaAndrey Karginov
RusyaAndrey Mokeev
RusyaIgor Leonov
Kamaz 43:13:01 51:00

Nihai puan durumu

Bisikletler

konum Numara. Binici Bisiklet katlmc Zaman Açklk
1 1 ispanya Marc Koma KTM 450 Ralli Red Bull KTM Fabrika Yar 46:03:49
2 7 Portekiz Paulo Gonçalves Honda HRC Rallisi 46:20:42 +16:53
3 26 Avustralya Toby Fiyat KTM 450 Ralli Red Bull KTM Ralli Fabrika Takm 46:27:03 +23:14
4 31 ili Pablo Quintanilla KTM 450 Ralli Artisa'y tar 46:42:27 +38:38
5 18 Slovakya Stefan Svitko KTM 450 Ralli Slovnaft Takm 46:48:06 +44:17
6 11 Portekiz Ruben Faria KTM 450 Ralli Red Bull KTM Fabrika Yar 48:01:39 +1:57:50
7 9 Fransa David Casteu KTM 450 Ralli Takm Casteu 48:04:03 +2:00:14
8 21 Slovakya Ivan Jake KTM 450 Ralli Jakes Dakar Takm 48:22:07 +2:18:18
9 29 ispanya Laia Sanz Honda Honda Rallisi 48:28:10 +2:24:21
10 3 Fransa olivier ar yamaha Yamaha Fabrika Yar 49:12:58 +3:09:09

dörtlü

konum Numara. Binici dörtlü Zaman Açklk
1 251 Polonya Rafa Sonik yamaha 57:18:39
2 261 Arjantin Jeremías González yamaha 60:13:29 +2:54:50
3 283 Bolivya Walter Nosiglia Honda 61:01:35 +3:42:56
4 256 Paraguay Nelson Sanabria yamaha 61:28:36 +4:09:57
5 260 Fransa Christophe Declerck yamaha 63:07:19 +5:48:40
6 270 Arjantin Daniel Domaszewski Honda 65:54:49 +8:36:10
7 257 ili Sebastian Palma Can-Am 67:48:53 +10:30:14
8 265 Arjantin Santiago Hansen Honda 70:43:09 +13:24:30
9 286 Güney Afrika Willem Saaijman yamaha 70:47:17 +13:28:38
10 295 Brezilya Andre Suguita Can-Am 79:39:53 +22:21:14

Arabalar

konum Numara. sürücü Yardmc Sürücü Araba katlmc Zaman Açklk
1 301 Katar Nasr El Attiyah Fransa Matthieu Baumel Mini Katar Baskn Timi 40:32:25
2 303 Güney Afrika Giniel de Villiers Almanya Dirk von Zitzewitz toyota mparatorluk Toyota 41:07:59 +35:54
3 307 Polonya Krzysztof Hoowczyc Fransa Xavier Panserisi Mini Monster Energy
X-Raid Ekibi
42:04:26 +1:32:01
4 314 Hollanda Erik van Loon Hollanda Wouter Rosegaar Mini XDakar 43:34:17 +3:01:52
5 310 Rusya Vladimir Vasilyev Rusya Konstantin Zhiltsov Mini G-Enerji Ekibi 43:45:06 +3:12:41
6 309 Fransa Christian Lavieille Fransa Pascal Maimon toyota ar hz 43:48:23 +3:15:58
7 315 Hollanda Bernhard on Brinke Belçika Tom Colsoul toyota ar hz 44:14:27 +3:42:02
8 306 Portekiz carlos sousa Portekiz Paulo Fiuza Mitsubishi Mitsubishi Petrobras 44:17:24 +3:44:59
9 329 Kazakistan Aidyn Rakhimbayev Rusya Anton Nikolaev Mini Astana Dakar Takm 44:41:09 +4:08:44
10 320 Fransa Ronan Chabot Fransa Gilles Pilotu SMG Oyuncak Motorlar-SMG 45:15:01 +4:42:36

Kamyonlar

konum Numara. sürücü Yardmc Sürücüler kamyon katlmc Zaman Açklk
1 507 Rusya Ayrat Mardeev Rusya Aydar Belyaev Dmitriy Svistunov
Rusya
Kamaz Kamaz-Üstat 42:22:01
2 502 Rusya Eduard Nikolaev Rusya Evgeny Yakovlev Ruslan Akhmadeev
Rusya
Kamaz Kamaz-Üstat 42:35:53 +13:52
3 500 Rusya Andrey Karginov Rusya Andrey Mokeev Igor Leonov
Rusya
Kamaz Kamaz-Üstat 43:13:01 +51:00
4 503 Çek Cumhuriyeti Ales Loprais ispanya Ferran Alcayna Jan van der Vaet
Belçika
ADAM Eurol/Veka MAN Ralli Takm 44:18:38 +1:56:37
5 520 Rusya Dmitry Sotnikov Rusya Igor Devyatkin Andrey Aferin
Rusya
Kamaz Kamaz-Üstat 44:46:33 +2:24:32
6 504 Hollanda Hans Stacey Belçika Serge Bruynkens Bernard der Kinderen
Hollanda
Iveco Petronas Team De Rooy Iveco 44:51:30 +2:29:29
7 506 Çek Cumhuriyeti Martin Kolomi Çek Cumhuriyeti David Kilián René Kilián
Çek Cumhuriyeti
tatra Tatra Buggyra Yar 46:29:30 +4:07:29
8 508 Hollanda Marcel van Vliet Hollanda Marcel Pronk Artur Klein
Almanya
ADAM Eurol/Veka MAN Ralli Takm 46:41:42 +4:19:41
9 501 Hollanda Gerard de Rooy Polonya Darek Rodewald Jurgen Damen
Belçika
Iveco Petronas Team De Rooy Iveco 49:30:42 +7:08:41
10 535 Belarus Aleksandr Vasilevski Belarus Valery Kazlouski Anton Zaparoshchanka
Belarus
MAZ MAZ-Spor oto 49:31:00 +7:08:59

Referanslar

D balantlar

Opiniones de nuestros usuarios

Nurten Altıntaş

İnternette her zaman okunan tipik bir şey olmayan 2015 Dakar Rallisi hakkında farklı bir şey bulmam gerekiyordu ve 2015 Dakar Rallisi'ın bu makalesini beğendim.

Harun Yıldız

Değişken hakkında zaten her şeyi bildiğimi sanıyordum, ancak bu makalede iyi olduğunu düşündüğüm bazı ayrıntıların o kadar iyi olmadığını doğruladım. Bilgi için teşekkürler.

Mine Sağlam

2015 Dakar Rallisi hakkındaki bu gönderi çok ilginç.

Abdi çetinkaya

2015 Dakar Rallisi hakkındaki bilgiler çok ilginç ve güvenilir, şimdiye kadar okuduğum diğer makaleler gibi, zaten çok sayıda, çünkü neredeyse bir saattir Tinder tarihimi bekliyorum ve görünmüyor, bu yüzden beni ayağa kaldırdı. Şirkete birkaç yıldız bırakma ve lanet olası hayatıma sıçma fırsatını yakalıyorum.

Ayda Kaçar

2015 Dakar Rallisi ile ilgili güzel bir yazı olmuş. Gereken bilgileri aşırıya kaçmadan veriyor.