2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri



İnsanoğlunun 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri ile ilgili yüzyıllardır biriktirdiği tüm bilgiler artık internette mevcut ve biz de sizin için en erişilebilir şekilde derledik ve sipariş verdik. 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri ile ilgili bilmek istediğiniz her şeye hızlı ve verimli bir şekilde erişebilmenizi istiyoruz; deneyiminizin hoş olduğunu ve 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri ile ilgili aradığınız bilgiyi gerçekten bulduğunuzu hissettiğinizi.

Hedeflerimize ulaşmak için yalnızca 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri hakkında en güncel, anlaşılır ve doğru bilgileri elde etmek için değil, aynı zamanda tasarımın, okunaklılığın, yükleme hızının ve kullanılabilirliğinin sağlanmasına da büyük özen gösterdik. sayfa mümkün olduğunca keyifli olsun, böylece başka hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmadan temel konulara odaklanabilir, 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri ile ilgili mevcut tüm veri ve bilgileri bilebilirsiniz, biz zaten sizin için hallettik. Umarız amacımıza ulaşmışızdır ve 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri ile ilgili istediğiniz bilgileri bulmuşsunuzdur. Bu nedenle, sizi memnuniyetle karşılıyoruz ve scientiatr.com kullanma deneyiminin keyfini çıkarmaya devam etmenizi öneririz.

2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri
2015 ICC World Twenty20 Qualifier.png
Tarih 6 Temmuz 2015 26 Temmuz 2015 ( 2015-07-06 ) ( 2015-07-26 )
Yönetici(ler) Uluslararas Kriket Konseyi
kriket format Twenty20 Uluslararas ,
Twenty20
Turnuva format(lar) Round-robin ,
Playofflar
ana bilgisayar(lar)  rlanda skoçya
 
ampiyonlar  Hollanda (2. ampiyonluk) skoçya (1. ampiyonluk) (paylalan)
 
Katlmclar 14
Maçlar 51
Serinin oyuncusu Namibya Bernard Scholtz
Çou kou Namibya Stephan Baard (309)
Çou küçük kap rlanda John Mooney (14) Bernard Scholtz (14) Alasdair Evans (14)
Namibya
skoçya

2015 ICC Dünya Twenty20 Niteleyici için 2016 Dünya Twenty20 , 6 Temmuz 2015 ila 26 turnuva hem ev sahiplii yapt arasnda gerçekleti rlanda ve skoçya . Daha önce 16 ülke arasnda 72 maç oynanrken, 14 ülke arasnda 51 maç oynand. Turnuva, ICC World Twenty20 Qualifier serisinin bir parçasn oluturdu ve ilk alt takm 2016 ICC World Twenty20 turnuvasnn eleme turuna yükseldi .

Her iki takmn da T20I statüsüne sahip olduu maçlar, Twenty20 International maç olarak kaydedildi . Bu turnuvada bu statüye sahip takmlar skoçya , rlanda , Hollanda , Afganistan , Birleik Arap Emirlikleri , Hong Kong , Nepal ve Papua Yeni Gine idi . T20I statüsü olmayan bir veya iki takmn yer ald maçlar Twenty20 maç olarak kaydedildi .

skoçya, 2016 ICC World Twenty20 turnuvasna B Grubunu birinci bitirerek katlmaya hak kazanan ilk takm oldu. Ev sahibi rlanda, A Grubunu birinci bitirerek onlara katld. Eleme maçlarnda iki grup kazanan arasna Hollanda, Afganistan Hong Kong katld. ve Umman . Umman ilk kez büyük bir ICC etkinliine katlmaya hak kazand ve Namibya'y yenerek T20I statüsü kazandlar. 2014 ICC World Twenty20'de ilk kez yer alan BAE ve Nepal , kalifiye olmad, ancak BAE ilk kez Twenty20 formatnda oynanan 2016 Asya Kupas'nda oynad.

skoçya ve Hollanda, finalin yamur nedeniyle bir top atlmadan terk edilmesinin ardndan kupay paylat. Hollanda, 2014 ICC World Twenty20 turnuvasnda grup aamasn geçen tek ortak ülkeydi .

Takmlar

Takm Yeterlilik turnuvas ayakta Bölge
 rlanda 2013 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri
Turnuvas'nn ev sahibi
kazanan Avrupa
 Afganistan 2013 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri kinci Asya
   Nepal 2013 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri Üçüncü Asya
 BAE 2013 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri Dördüncü Asya
 Hollanda 2013 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri Beinci Avrupa
 Hong Kong 2013 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri Altnc Asya
 skoçya Turnuva yardmc sunucusu Avrupa
 Namibya 2015 ICC Afrika Twenty20 ampiyonas kazanan Afrika
 Kenya 2015 ICC Afrika Twenty20 ampiyonas kinci Afrika
 Kanada 2015 ICC Amerika Twenty20 Division One kazanan Amerika
 Amerika Birleik Devletleri 2015 ICC Amerika Twenty20 Division One kinci Amerika
 Umman 2015 ACC Twenty20 Kupas kazanan Asya
 PNG 2014 ICC Dou Asya-Pasifik Erkekler ampiyonas kazanan Dou Asya Pasifik
 Jersey 2015 ICC Avrupa Birinci Bölümü kazanan Avrupa

Biçim

14 takmdan ilk 6 eleme, 2016 ICC World Twenty20'nin ilk (eleme) turuna yükselecek ve burada ICC T20I ampiyonas tablosunda dokuzuncu ve onuncu sradaki tam üyelerle (Banglade ve Zimbabwe) karlaacaklar . 30 Nisan 2014. 14 Mays'ta iki grubun takmlar ve fikstürü açkland.

Kadrolar

 Afganistan  Kanada  Hong Kong  rlanda  Jersey
 Kenya  Namibya    Nepal  Hollanda  Umman
 Papua Yeni Gine  skoçya  Birleik Arap Emirlikleri  Amerika Birleik Devletleri

skoçyal Kyle Coetzer ilk olarak 15 kiilik kadroya dahil edilmedi, ancak Freddie Coleman'n kiisel koullar nedeniyle çekilmesinden sonra 10 Haziran'da eklendi . Amerikal Steven Taylor , Karayipler Premier Ligi'nde (CPL) Barbados Tridents ile sözleme imzaladktan sonra 22 Haziran'da kadrodan çekildi . Yerine Timothy Surujbally getirildi . 2 Temmuz'da Hong Kong'daki Waqas Barkat'n yerini, Barkat'n vize sorunlar nedeniyle reddedilmesinden sonra Giacomo Lamplough ald. Kanadal Nikhil Dutta , CPL'de St Kitts ve Nevis Patriots ile kalmay seçti ve yerini Hiral Patel ald . Güney Afrika doumlu Roelof van der Merwe , turnuva balamadan bir ay önce Hollanda pasaportu ald ve Vivian Kingma'ya tercih edildi . Namibya'dan Zhivago Groenewald'n yerini Michau du Preez ald . Umman'dan Khawar Ali , turnuvann ortasnda kiisel nedenlerle eve döndü ve kadrolarnda Arun Poulose ile deitirildi . Ancak Ali, Afganistan'a kar 5. sra play-off maç için geri döndü ve srayla T20I'deki ilk maçna çkt.

Hollandal bowling oyuncusu Ahsan Malik , Hollanda'nn 11 Temmuz'da skoçya'y malup etmesinin ardndan yasad bir eylemle bowling oynamaktan ikayet edildi . Bamsz bir deerlendirme yaplana kadar turnuvada daha fazla yer almasna izin verilmedi. Kenyal bowling oyuncusu James Ngoche da yasad bir eylemle bowling yapmaktan men edildi. Bu, Kenya'nn 11 Temmuz'da Umman ile oynad maçn ardndanyd. Malik ile birlikte Ngoche bamsz bir deerlendirme yapt. Hong Kong spin melon Nizakat Khan , Hong Kong'un 15 Temmuz'da Nepal'e kar oynad maçn ardndan yasad bir eylemle bowling oynamaktan askya alnd. O da bamsz bir deerlendirmeden geçti. 23 Temmuz'da Namibya'dan Jason Davidson , Hollanda'ya kar oynadklar maçta yasad bir hareket kulland için askya alnd. Ayrca bowlingiyle ilgili bir deerlendirmeye tabi tutuldu.

Mekanlar

mekan ehir Ülke Kapasite Maçlar
Frtna Belfast rlanda 7000 8
Bready Kriket Kulübü Sahas Magherason rlanda Bilinmeyen 4
Malahide Kriket Kulübü Sahas Dublin rlanda 11.500 14
Clontarf Kriket Kulübü Sahas Dublin rlanda 3.200 4
Grange Kriket Kulübü Sahas Edinburg skoçya 3.000 7
Myreside Kriket Sahas Edinburg skoçya Bilinmeyen 4
Yeni Williamfield Stirling skoçya Bilinmeyen 5
Altn dönüm Edinburg skoçya Bilinmeyen 5

snma maçlar

snma maçlar
6 Temmuz
10:00
Puan Kart
Umman 
115/4 (16,3 fazla)
v
   Nepal
6/0 (0,3 fazla)
Zeeshan Maqsood 44 (31)
Gyanendra Malla 1/8 (1.3 fazla)
Sonuç yok
Stormont , Belfast
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Mark Hawthorne (Ire)
  • Nepal kuray kazand ve sahaya seçildi.

6 Temmuz
10:00
Puan Kart
Kenya 
141/8 (20 fazla)
v
 Papua Yeni Gine
45/2 (5 fazla)
Shem Ngoche 24 (19)
Mahuru Dai 2/23 (3 fazla)
Lega Siaka 18 (13)
Shem Ngoche 1/8 (1 üstü)
Papua Yeni Gine 10 kouyla kazand ( DLS yöntemi )
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemleri: Ruchira Palliyaguruge (SL) ve Paul Wilson (Aus)
  • Papua Yeni Gine kura atn kazand ve sahaya seçildi.

6 Temmuz
10:00
Puan Kart
Namibya 
127/8 (19.3 fazla)
v
 skoçya
130/4 (16,2 fazla)
Raymond van Schoor 42 (34)
Gavin Main 2/9 (2 over)
Richie Berrington 61 (35)
Louis Klazinga 2/23 (2,2 fazla)
skoçya 6 kaleyle kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Gregory Brathwaite (WI) ve Ian Ramage (Sco)
  • Namibya kura atn kazand ve yarasa seçildi.

6 Temmuz
10:00
Puan Kart
Hong Kong 
113/9 (20 fazla)
v
 Hollanda
104 (19.2 fazla)
Babar Hayat 42 (35)
Ahsan Malik 3/24 (4 fazla)
Peter Borren 22 (27)
Anas Khan 3/11 (4 fazla)
Hong Kong 9 kouyla kazand
Myreside Cricket Ground , Edinburgh
Hakemleri: Nigel Llong (ng) ve David Odhiambo (Ken)
  • Hong Kong kura atn kazand ve yarasa seçildi.

6 Temmuz
14:15
Puan Kart
rlanda 
v
Maç terkedilmi
Stormont , Belfast
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Tim Robinson (ng)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

6 Temmuz
14:15
Puan Kart
Kuzey Bat Savaçlar
119/9 (15'ten fazla)
v
 Amerika Birleik Devletleri
120/5 (15 fazla)
Oraine Williams 47 (35)
Timil Patel 4/19 (3 over)
Shiva Vashishat 30 (35)
Ross Allen 2/19 (3 fazla)
Amerika Birleik Devletleri 5 kaleyle kazand
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
  • Amerika Birleik Devletleri kura çekimini kazand ve sahaya seçildi.
  • Maç, taraf bana 15'e düürüldü.

6 Temmuz
14:15
Puan Kart
Kanada 
146 (20 fazla)
v
Bat Bölgeleri Kriket Birlii
147/2 (18.3 fazla)
Nitish Kumar 68 (38)
Sudesh Fernando 4/25 (3 fazla)
Bradley Williams 53 * (38)
Junaid Siddiqui 1/16 (4 over)
Bat Bölgeleri Kriket Birlii 8 kaleyle kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Ahsan Raza (Pak) ve Gregory Brathwaite (WI)
  • Kanada kura atn kazand ve yarasa seçildi.

6 Temmuz
14:15
Puan Kart
Jersey 
46 (10.2 fazla)
v
 Afganistan
47/2 (7.3 fazla)
Peter Gough 12 (12)
Mohammad Nabi 3/10 (2 fazla)
Nawroz Mangal 16 * (18)
Anthony Kay 1/12 (2 fazla)
Afganistan 8 kaleyle kazand
Myreside Cricket Ground , Edinburgh
Hakemleri: Shaun George (SA) ve Vineet Kulkarni (Ind)
  • Jersey kuray kazand ve yarasa seçildi.

7 Temmuz
10:00
Puan Kart
Nepal   
85/7 (18 üst)
v
 Birleik Arap Emirlikleri
81/2 (14 fazla)
Sharad Vesawkar 38 * (37)
Manjula Guruge 3/12 (4 fazla)
Faizan Asif 24 (21)
Jitendra Mukhiya 1/5 (2 fazla)
Birleik Arap Emirlikleri 20 kouyla kazand ( DLS yöntemi )
Stormont , Belfast
Hakemleri: Mark Hawthorne (Sco) ve Tim Robinson (ng)
  • Nepal kuray kazand ve yarasa seçildi.

7 Temmuz
10:00
Puan Kart
v
Maç terk edilmi
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Paul Wilson (Aus)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

7 Temmuz
10:00
Puan Kart
skoçya 
199/5 (20 fazla)
v
 Jersey
93/9 (15 fazla)
George Munsey 75 (44)
Cornelis Bodenstein 1/8 (1 üst)
Cornelis Bodenstein 22 (15)
Safyaan Sharif 3/20 (3 fazla)
skoçya 69 kouyla kazand ( DLS yöntemi )
Goldenacre , Edinburgh
Hakemleri: Nigel Llong (ng) ve Ian Ramage (Sco)
  • Jersey kuray kazand ve sahaya seçildi.

7 Temmuz
10:00
Puan Kart
v
Maç terk edildi
New Williamfield , Stirling
Hakemleri: Shaun George (SA) ve David Odhiambo (Ken)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

7 Temmuz
14:15
Puan Kart
Umman 
91 (18,5 fazla)
v
 rlanda
Vaibhav Wategaonkar 26 (31)
Alex Cusack 3/20 (3,5 fazla)
Sonuç yok
Stormont , Belfast
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Tim Robinson (ng)
  • rlanda kuray kazand ve sahaya seçildi.

7 Temmuz
14:15
Puan Kart
Kenya 
v
Maç terk edilmi
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemleri: Ruchira Palliyaguruge (SL) ve Paul Wilson (Aus)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

7 Temmuz
14:15
Puan Kart
Kanada 
149/3 (13 fazla)
v
 Namibya
75 (11.4 fazla)
Rizwan Cheema 98 (36)
Jason Davidson 1/28 (3 fazla)
Gerrie Snyman 11 (10)
Saad Bin Zafar 4/16 (3 over)
Kanada 74 kouyla kazand
Goldenacre , Edinburgh
Hakemleri: Ahsan Raza (Pak) ve Ian Ramage (Sco)
  • Kanada kura atn kazand ve yarasa seçildi.

7 Temmuz
14:15
Puan Kart
v
Maç terk edildi
New Williamfield , Stirling
Hakemleri: Vineet Kulkarni (Ind) ve David Odhiambo (Ken)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

Armatürler

Grup A

konum Takm Pld W L T NR puan NRR
1  rlanda 6 4 2 0 0 8 1.356
2  Hong Kong 6 3 2 0 1 7 0.614
3  Namibya 6 3 2 0 1 7 0,314
4  Papua Yeni Gine 6 3 2 0 1 7 0.113
5  Amerika Birleik Devletleri 6 3 3 0 0 6 -0,321
6  Jersey 6 2 4 0 0 4 -0.523
7    Nepal 6 1 4 0 1 3 -1.499
Kaynak:

 Gelimi için 2016 ICC Dünya Twenty20 ve Semifinal'deki 2 .
 Playoff'lara Gelimi .

10 Temmuz
10:00
Puan Kart
Namibya 
124/8 (20 fazla)
v
 rlanda
128/3 (17,2 fazla)
JJ Smit 21 (16)
John Mooney 3/33 (4 over)
William Porterfield 56 * (44)
Sarel Burger 1/13 (3 fazla)
rlanda 7 kaleyle kazand
Stormont , Belfast
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Paul Wilson (WI)
Maçn oyuncusu: John Mooney (Ire)
  • rlanda kuray kazand ve sahaya seçildi.

10 Temmuz
14:15
Puan Kart
Amerika Birleik Devletleri 
121 (20 fazla)
v
   Nepal
122/4 (19.4 fazla)
Akeem Dodson 39 (33)
Shakti Gauchan 3/16 (4 fazla)
Gyanendra Malla 52 (43)
Jasdeep Singh 2/23 (4 fazla)
Nepal 6 kaleyle kazand
Stormont , Belfast
Hakemleri: Mark Hawthorne (Ire) ve Tim Robinson (ng)
Maçn oyuncusu: Shakti Gauchan (Nep)

11 Temmuz
10:00
Puan Kart
Hong Kong 
153/6 (20 fazla)
v
 Jersey
154/1 (17,2 fazla)
Anshuman Rath 43 (44)
Ben Stevens 2/22 (3 fazla)
Peter Gough 81 * (60)
rfan Ahmed 1/26 (4 fazla)
Jersey 9 kaleyle kazand
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Mark Hawthorne (Ire)
Maçn oyuncusu: Peter Gough (Jer)

11 Temmuz
14:15
Puan Kart
Namibya 
61/1 (7.4 fazla)
v
   Nepal
Stephan Baard 39* (26)
Paras Khadka 1/8 (2 fazla)
Sonuç yok
Stormont , Belfast
Hakemleri: Tim Robinson (ng) ve Paul Wilson (WI)
  • Nepal kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Maç, 1. istekann 7.0 fazlasndan sonra yamurla kesintiye urad. (sim: 54/1); daha sonra taraf bana 17 fazlaya düürüldü. Oyun balad, ancak 7.4 fazla oyundan sonra maç yarda kald.

12 Temmuz
10:00
Puan Kart
rlanda 
146/6 (20 fazla)
v
 Amerika Birleik Devletleri
100 (16,3 fazla)
Andrew Balbirnie 44 (34)
Timil Patel 3/13 (4 over)
Nicholas Standford 19 (18)
John Mooney 2/17 (3 over)
rlanda 46 kouyla kazand
Stormont , Belfast
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Tim Robinson (ng)

12 Temmuz
10:00
Puan Kart
Papua Yeni Gine 
145/9 (20 fazla)
v
 Jersey
121 (19.4 fazla)
Assad Vala 29 (27)
Anthony Hawkins-Kay 3/24 (4 defa)
Ben Stevens 3/24 (4 defa)
Jonty Jenner 44 (29)
Norman Vanua 3/19 (4 over)
Papua Yeni Gine 24 kouyla kazand
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemleri: Mark Hawthorne (Ire) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
  • Jersey kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Islak bir d saha nedeniyle gecikmeli bala.
  • Lega Siaka ve Chad Soper (her ikisi de PNG) T20'de ilk kez sahneye çkt.

13 Temmuz
10:00
Puan Kart
Amerika Birleik Devletleri 
113/8 (20 fazla)
v
 Namibya
116/3 (12.5 üst)
Akeem Dodson 49 (41)
Bernard Scholtz 2/13 (4 fazla)
Gerrie Snyman 62 (35)
Timil Patel 2/36 (3,5 fazla)
Namibya 7 kaleyle kazand
Stormont , Belfast
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
Maçn oyuncusu: Gerrie Snyman (Nam)
  • Namibya kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Islak bir d saha nedeniyle balama gecikmesi.
  • Naseer Jamali ve Timothy Surujbally (her ikisi de ABD) T20 çklarn yapt.

13 Temmuz
10:00
Puan Kart
v
Maç terk edilmi
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemleri: Tim Robinson (ng) ve Paul Wilson (Aus)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

13 Temmuz
14:15
Puan Kart
Nepal   
53 (14,3 fazla)
v
 rlanda
54/2 (8 over)
Sagar Pun 20 (18)
Kevin O'Brien 3/8 (4 fazla)
Paul Stirling 29 (21)
Sompal Kami 2/28 (3 fazla)
rlanda 8 kaleyle kazand
Stormont , Belfast
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Johan Cloete (SA)
Maçn oyuncusu: Kevin O'Brien (Ire)
  • rlanda kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Bu, Nepal'in bir T20 maçndaki en düük toplam.

15 Temmuz
10:00
Puan Kart
rlanda 
123/9 (20 fazla)
v
 Papua Yeni Gine
124/8 (18,5 fazla)
William Porterfield 57 * (58)
Willie Gavera 3/17 (4 over)
Assad Vala 32 (32)
Tyrone Kane 3/19 (3 over)
Papua Yeni Gine 2 kaleyle kazand
Stormont , Belfast
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
Maçn oyuncusu: Norman Vanua (PNG)

15 Temmuz
10:00
Puan Kart
Jersey 
87 (17,3 fazla)
v
 Amerika Birleik Devletleri
88/5 (15.4 fazla)
Anthony Hawkins-Kay 18 (17)
Charles Perchard 18 (17)
Naseer Jamali 3/12 (4 over)
Akeem Dodson 31 (31)
Nathaniel Watkins 3/15 (3.4 fazla)
Amerika Birleik Devletleri 5 kaleyle kazand
Bready Cricket Club Ground , County Tyrone
Hakemler: Mark Hawthorne (Ire) ve Paul Wilson (WI)
Maçn oyuncusu: Akeem Dodson (ABD)
  • Amerika Birleik Devletleri kura çekimini kazand ve sahaya seçildi.
  • Naseer Jamali (ABD) T20'deki ilk çkn yapt.

15 Temmuz
14:15
Puan Kart
Nepal   
109 (20 fazla)
v
 Hong Kong
110/5 (19.1 fazla)
Sharad Vesawkar 27 (24)
Haseeb Amjad 4/16 (4 fazla)
Nizakat Khan 25 (18)
Basanta Regmi 4/16 (4 over)
Hong Kong 5 kaleyle kazand
Stormont , Belfast
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
Maçn oyuncusu: Haseeb Amjad (HK)
  • Hong Kong kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Anshuman Rath (HK), T20I'deki ilk çkn yapt.

17 Temmuz
10:00
Puan Kart
Nepal   
93 (19.4 fazla)
v
 Papua Yeni Gine
99/2 (14,1 fazla)
Pradeep Airee 29 (28)
Assad Vala 2/7 (2,4 fazla)
Assad Vala 34 * (44)
Sompal Kami 1/14 (3 fazla)
Papua Yeni Gine 8 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Tim Robinson (ng)
Maçn oyuncusu: Assad Vala (PNG)
  • Papua Yeni Gine kura atn kazand ve sahaya seçildi.
  • Papua Yeni Gine bu galibiyetle playofflara kald.

17 Temmuz
10:00
Puan Kart
Jersey 
161/4 (20 fazla)
v
 Namibya
164/1 (16,3 fazla)
Jonty Jenner 90 * (52)
Bernard Scholtz 2/21 (4 fazla)
Gerrie Snyman 82 (43)
Anthony Hawkins-Kay 1/25 (3 over)
Namibya 9 kaleyle kazand
Clontarf Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Nigel Llong (ng)
Maçn oyuncusu: Gerrie Snyman (Nam)
  • Namibya kuray kazand ve sahaya seçildi.

17 Temmuz
14:15
Puan Kart
Hong Kong 
129/8 (20 fazla)
v
 rlanda
124/8 (20 fazla)
Mark Chapman 30 (24)
Kevin O'Brien 3/32 (4 over)
Paul Stirling 34 (40)
rfan Ahmed 3/11 (4 over)
Hong Kong 5 kouyla kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Ruchira Palliyaguruge (SL) ve Paul Wilson (Aus)
Maçn oyuncusu: Irfan Ahmed (HK)
  • rlanda kuray kazand ve sahaya seçildi.

18 Temmuz
10:00
Puan Kart
Nepal   
105/8 (20 fazla)
v
 Jersey
107/3 (16,1 fazla)
Siddhant Lohani 27 (16)
Nathaniel Watkins 3/20 (4 fazla)
Jonty Jenner 30 (26)
Paras Khadka 1/6 (2 fazla)
Jersey 7 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Mark Hawthorne (Ire) ve Nigel Llong (ng)
Maçn oyuncusu: Nathaniel Watkins (Jer)

18 Temmuz
14:15
Puan Kart
Namibya 
181/5 (20 fazla)
v
 Papua Yeni Gine
132 (19,2 fazla)
Stephan Baard 87 (54)
Willie Gavera 2/33 (4 over)
Tony Ura 34 (21)
Bernard Scholtz 4/11 (4 over)
Namibya 49 kouyla kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Anil Chaudhary (Ind) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
Maçn oyuncusu: Bernard Scholtz (Nam)
  • Papua Yeni Gine kura atn kazand ve sahaya seçildi.

18 Temmuz
14:15
Puan Kart
Hong Kong 
125/9 (20 fazla)
v
 Amerika Birleik Devletleri
128/3 (18.1 fazla)
James Atkinson 34 (23)
Japen Patel 3/28 (3 fazla)
Alex Amsterdam 43 * (39)
Tanwir Afzal 1/20 (4 fazla)
Amerika Birleik Devletleri 7 kaleyle kazand
Clontarf Cricket Club Ground , Dublin
Hakemler: Johan Cloete (SA) ve Paul Wilson (Aus)
Maçn oyuncusu: Nicholas Standford (ABD)
  • Amerika Birleik Devletleri kura çekimini kazand ve sahaya seçildi.
  • Giacomo Lamplough (HK), T20'deki ilk çkn yapt.

19 Temmuz
10:00
Puan Kart
Jersey 
122 (19,5 fazla)
v
 rlanda
123/3 (16,4 fazla)
Peter Gough 42 (44)
Paul Stirling 3/16 (4 over)
Paul Stirling 55 (38)
Ben Stevens 2/20 (3 over)
rlanda 7 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Nigel Llong (ng)
Maçn oyuncusu: Paul Stirling (Ire)

19 Temmuz
14:15
Puan Kart
Amerika Birleik Devletleri 
147/6 (20 fazla)
v
 Papua Yeni Gine
129/9 (20'den fazla)
Nicholas Standford 40 * (17)
Charles Amini 2/20 (2 fazla)
Sese Bau 26 (31)
Muhammed Ghous 2/27 (4'ü akn)
Amerika Birleik Devletleri 18 kouyla kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Tim Robinson (ng) ve Paul Wilson (Aus)
Maçn oyuncusu: Nicholas Standford (ABD)
  • Papua Yeni Gine kura atn kazand ve sahaya seçildi.
  • Sese Bau (PNG), T20'deki ilk çkn yapt.

19 Temmuz
14:15
Puan Kart
Hong Kong 
197/8 (20 fazla)
v
 Namibya
114 (15.1 fazla)
Sarel Burger 28 (26)
Nadeem Ahmed 5/12 (3,1 fazla)
Hong Kong 83 kouyla kazand
Clontarf Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Mark Hawthorne (Ire) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
Maçn oyuncusu: Irfan Ahmed (HK)
  • Namibya kuray kazand ve sahaya seçildi.

B Grubu

konum Takm Pld W L T NR puan NRR
1  skoçya 6 4 2 0 0 8 1.205
2  Hollanda 6 4 2 0 0 8 1.151
3  Afganistan 6 3 1 0 2 8 0.690
4  Umman 6 3 2 0 1 7 0.374
5  Kenya 6 3 2 0 1 7 -0.645
6  Birleik Arap Emirlikleri 6 1 4 0 1 3 -1.688
7  Kanada 6 0 5 0 1 1 -1.295
Kaynak:

 Gelimi için 2016 ICC Dünya Twenty20 ve Semifinal'deki 1 .
 Playoff'lara Gelimi .

9 Temmuz
10:00
Puan Kart
Birleik Arap Emirlikleri 
109 (18.1 fazla)
v
 skoçya
110/1 (10 fazla)
Mohammad Naveed 19 * (17)
Michael Leask 3/20 (4 over)
George Munsey 62 * (36)
Mohammad Naveed 1/26 (4 fazla)
skoçya 9 kaleyle kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Ahsan Raza (Pak) ve Shaun George (SA)
Maçn oyuncusu: George Munsey (Sco)

9 Temmuz
14:15
Puan Kart
Afganistan 
162/7 (20 fazla)
v
 Hollanda
130 (19.4 fazla)
Samiullah Shinwari 44 (42)
Ahsan Malik 3/36 (4 fazla)
Ben Cooper 36 (23)
Sharafuddin Ashraf 3/27 (4 over)
Afganistan 32 kouyla kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Gregory Brathwaite (WI) ve David Odhiambo (Ken)
Maçn oyuncusu: Sharafuddin Ashraf (Afg)
  • Hollanda kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Sharafuddin Ashraf (Afg), T20I'deki ilk çkn yapt.

10 Temmuz
10:00
Puan Kart
Kanada 
143/5 (20 fazla)
v
 Kenya
146/3 (18.3 fazla)
Ruvindu Gunasekera 51 (38)
Nelson Odhiambo 2/22 (4 fazla)
Irfan Karim 74 * (54)
Jeremy Gordon 2/23 (3,3 fazla)
Kenya 7 kaleyle kazand
Myreside Cricket Ground , Edinburgh
Hakemleri: Gregory Brathwaite (WI) ve Shaun George (SA)
Maçn oyuncusu: Irfan Karim (Ken)

10 Temmuz
14:15
Puan Kart
Birleik Arap Emirlikleri 
164/6 (20 fazla)
v
 Afganistan
168/2 (17. Over)
Mohammad Shahzad 43 (28)
Mirwais Ashraf 2/21 (4 fazla)
Mohammad Shahzad 74 (37)
Umair Ali 1/13 (2 over)
Afganistan 8 kaleyle kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Nigel Llong (ng) ve Ian Ramage (Sco)
Maçn oyuncusu: Mohammad Shahzad (Afg)
  • Birleik Arap Emirlikleri kura atn kazand ve yarasa seçildi.

11 Temmuz
10:00
Puan Kart
Hollanda 
191/6 (20 fazla)
v
 skoçya
159 (19,5 fazla)
Wesley Barresi 75 (40)
Alasdair Evans 5/24 (4 fazla)
Preston Mommsen 68 * (44)
Mudassar Bukhari 3/22 (2,5 fazla)
Hollanda 32 kou farkla kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Vineet Kulkarni (Ind) ve David Odhiambo (Ken)
Maçn Oyuncusu: Alasdair Evans (Sco)
  • Hollanda kuray kazand ve yarasa seçildi.

11 Temmuz
10:00
Puan Kart
Kenya 
143/7 (20 fazla)
v
 Umman
136/7 (20 fazla)
Collins Obuya 50 (37)
Rajesh Ranpura 2/17 (4 fazla)
Jatinder Singh 31 (34)
Shem Ngoche 3/25 (4 fazla)
Kenya 7 kouyla kazand
Myreside Cricket Ground , Edinburgh
Hakemleri: Ahsan Raza (Pak) ve Ian Ramage (Sco)
Maçn oyuncusu: Collins Obuya (Ken)

12 Temmuz
10:00
Puan Kart
Birleik Arap Emirlikleri 
119/7 (20 fazla)
v
 Hollanda
125/3 (17,1 fazla)
Swapnil Patil 34 (33)
Roelof van der Merwe 2/10 (4 over)
Ben Cooper 50 * (38)
Mohammad Naveed 1/10 (2 fazla)
Hollanda 7 kaleyle kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemler: Vineet Kulkarni (Ind) ve Nigel Llong (ng)
Maçn Oyuncusu: Roelof van der Merwe (Ned)

12 Temmuz
10:00
Puan Kart
Kanada 
133/3 (13 fazla)
v
 Umman
135/3 (11.2 fazla)
Nitish Kumar 52 (25)
Aamir Kaleem 1/6 (1 üstü)
Zeeshan Maqsood 86 * (41)
Nitish Kumar 1/12 (1 üstü)
Umman 7 kaleyle kazand ( DLS yöntemi )
New Williamfield , Stirling
Hakemleri: Shaun George (SA) ve Ian Ramage (Sco)
  • Umman kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Maç, taraf bana 13 over'a düürüldü.
  • Mohammad Nadeem (Umman) T20'deki ilk çkn yapt.

12 Temmuz
14:15
Puan Kart
Afganistan 
210/5 (20 fazla)
v
 skoçya
173 (19.2 fazla)
Mohammad Shahzad 75 (36)
Michael Leask 2/24 (4 over)
Preston Mommsen 44 (20)
Mohammad Nabi 3/25 (4 fazla)
Afganistan 37 kouyla kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Ahsan Raza (Pak) ve Gregory Brathwaite (WI)
Maçn oyuncusu: Mohammad Shahzad (Afg)
  • Afganistan kura atn kazand ve yarasa seçildi.
  • Afganistan'n toplam 210 kousu, T20 kriketindeki en yüksek koular.

13 Temmuz
14:15
Puan Kart
v
 Kenya
Maç terk edildi
New Williamfield , Stirling
Hakemleri: Vineet Kulkarni (Ind) ve Nigel Llong (ng)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

14 Temmuz
10:00
Puan Kart
Hollanda 
135 (19.4 fazla)
v
 Umman
138/4 (19 over)
Stephan Myburgh 41 (43)
Munis Ansari 4/15 (4 fazla)
Jatinder Singh 65 * (56)
Michael Rippon 1/19 (3 fazla)
Umman 6 küçük kap ile kazand
Myreside Cricket Ground , Edinburgh
Hakemleri: Nigel Llong (ng) ve David Odhiambo (Ken)
Maçn oyuncusu: Jatinder Singh (Umman)
  • Umman kuray kazand ve sahaya seçildi.

14 Temmuz
10:00
Puan Kart
Kanada 
132/9 (20 fazla)
v
 Birleik Arap Emirlikleri
136/5 (19.1 fazla)
Hiral Patel 45 (27)
Rohan Mustafa 2/15 (4 over)
Mohammad Shahzad 56 (53)
Cecil Pervez 2/32 (4 over)
Birleik Arap Emirlikleri 5 kaleyle kazand
New Williamfield , Stirling
Hakemleri: Gregory Brathwaite (WI) ve Ian Ramage (Sco)
Maçn oyuncusu: Mohammad Shahzad (BAE)

14 Temmuz
14:15
Puan Kart
Kenya 
141/5 (20 fazla)
v
 skoçya
142/3 (14,5 fazla)
rfan Karim 46 (26)
Michael Leask 2/12 (3 over)
Matthew Cross 45 * (34)
Elijah Otieno 1/24 (2,5 fazla)
skoçya 7 kaleyle kazand
Grange Cricket Club Ground , Edinburgh
Hakemleri: Ahsan Raza (Pak) ve Shaun George (SA)
Maçn oyuncusu: Richie Berrington (Sco)
  • Kenya kuray kazand ve yarasa seçildi.

15 Temmuz
10:00
Puan Kart
Umman 
144/7 (20 üst)
v
 Afganistan
104 (17.5 fazla)
Jatinder Singh 40 (48)
Mohammad Nabi 3/28 (4 fazla)
Mohammad Shahzad 28 (19)
Zeeshan Maqsood 4/23 (2,5 fazla)
Umman 40 kouyla kazand
Goldenacre , Edinburgh
Hakemleri: Vineet Kulkarni (Ind) ve Ian Ramage (Sco)
Maçn oyuncusu: Mehran Khan (Umman)
  • Afganistan kura çekimini kazand ve sahaya seçildi.

15 Temmuz
14:15
Puan Kart
Kenya 
147/5 (20 fazla)
v
 Birleik Arap Emirlikleri
105 (17,2 fazla)
Rakep Patel 50 (27)
Umair Ali 2/24 (4 over)
Shaiman Anwar 25 (13)
Narendra Kalyan 4/16 (4 over)
Kenya 42 kou farkla kazand
Goldenacre , Edinburgh
Hakemleri: Shaun George (SA) ve Vineet Kulkarni (Ind)
Maçn oyuncusu: Narendra Kalyan (Ken)
  • Kenya kuray kazand ve yarasa seçildi.
  • Eugene Ochieng (Ken) T20'deki ilk çkn yapt.

16 Temmuz
10:00
Puan Kart
Kanada 
135/8 (20 fazla)
v
 skoçya
139/2 (14.4 fazla)
Navneet Dhaliwal 34 (37)
Josh Davey 3/36 (4 fazla)
Kyle Coetzer 51 * (41)
Satsimranjit Dhindsa 2/27 (3 fazla)
skoçya 8 kaleyle kazand
Goldenacre , Edinburgh
Hakemleri: Ahsan Raza (Pak) ve David Odhiambo (Ken)
Maçn oyuncusu: Kyle Coetzer (Sco)
  • skoçya kuray kazand ve sahaya seçildi.

17 Temmuz
10:00
Puan Kart
Kanada 
172/8 (20 fazla)
v
 Hollanda
174/4 (17.3 fazla)
Ruvindu Gunasekera 51 (44)
Michael Swart 2/24 (4 fazla)
Stephan Myburgh 67 (30)
Cecil Pervez 2/26 (2,3 fazla)
Hollanda 6 kaleyle kazand
Goldenacre , Edinburgh
Hakemler: Gregory Brathwaite (WI) ve Ian Ramage (Sco)
Maçn oyuncusu: Stephan Myburgh (Ned)
  • Hollanda kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Maç slak bir d saha nedeniyle ertelendi.

17 Temmuz
10:00
Puan Kart
v
 Umman
Maç terk edildi
New Williamfield , Stirling
Hakemleri: Shaun George (SA) ve David Odhiambo (Ken)
  • Frlatmak yok.
  • Maç slak bir d saha nedeniyle ertelendi.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

18 Temmuz
10:00
Puan Kart
skoçya 
173/5 (20 fazla)
v
 Umman
150/7 (20 fazla)
Kyle Coetzer 63 (38)
Zeeshan Maqsood 3/29 (4 over)
Aamir Kaleem 59 (47)
Safyaan Sharif 3/27 (4 over)
skoçya 23 kou farkla kazand
Goldenacre , Edinburgh
Hakemleri: Shaun George (SA) ve David Odhiambo (Ken)
Maçn oyuncusu: Kyle Coetzer (Sco)
  • Umman kuray kazand ve sahaya seçildi.

18 Temmuz
10:00
Puan Kart
v
 Kanada
Maç terk edildi
New Williamfield , Stirling
Hakemleri: Gregory Brathwaite (WI) ve Ian Ramage (Sco)
  • Frlatmak yok.
  • Maç slak bir d saha nedeniyle ertelendi.
  • Top atlmadan maç yarda kald.

18 Temmuz
14:15
Puan Kart
Kenya 
97 (20 fazla)
v
 Hollanda
98/6 (8,3 fazla)
Collins Obuya 33 (44)
Timm van der Gugten 3/13 (4 fazla)
Ben Cooper 59 (24)
Shem Ngoche 3/19 (2,3 fazla)
Hollanda 4 kaleyle kazand
Myreside Cricket Ground , Edinburgh
Hakemler: Ahsan Raza (Pak) ve Vineet Kulkarni (Ind)
Maçn oyuncusu: Timm van der Gugten (Ned)
  • Hollanda kuray kazand ve sahaya seçildi.

Playofflar

braket

  Niteleyiciler     Yar final     son
                           
        B1  skoçya 117/5  
  A2  Hong Kong 162/5     A2  Hong Kong 116    
  B3  Afganistan 161/7         B1  skoçya abd
      B2  Hollanda abd
        A1  rlanda 128    
  A3  Namibya 135/6     B2  Hollanda 129/5   3.lük play-off
  B2  Hollanda 137/6   A2  Hong Kong abd
  A1  rlanda abd
Niteleyiciler 5. sra play-off
           
A4  Papua Yeni Gine 127/6
B3  Afganistan 128/4
B3  Afganistan 130/5
B4  Umman 127/9
B4  Umman 150/5
A3  Namibya 148/9

Niteleyici 1

21 Temmuz
10:00
Puan Kart
Afganistan 
161/7 (20 fazla)
v
 Hong Kong
162/5 (20 fazla)
Nawroz Mangal 53 (36)
Haseeb Amjad 3/28 (4 fazla)
Hong Kong 5 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Shaun George (SA) ve Nigel Llong (ng)
Maçn oyuncusu: Nawroz Mangal (Afg)

Niteleyici 2

21 Temmuz
14:15
Puan Kart
Namibya 
135/6 (20 fazla)
v
 Hollanda
137/6 (19.2 fazla)
Craig Williams 43 (32)
Timm van der Gugten 2/22 (4 over)
Stephan Myburgh 31 (18)
Bernard Scholtz 3/15 (4 over)
Hollanda 4 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Vineet Kulkarni (Ind)
Maçn oyuncusu: Bernard Scholtz (Nam)

Niteleyici 3

23 Temmuz
10:00
Puan Kart
Papua Yeni Gine 
127/6 (20 fazla)
v
 Afganistan
128/4 (18.2 fazla)
Charles Amini 37 * (37)
Shapoor Zadran 2/9 (4 fazla)
Nawroz Mangal 65 * (56)
Norman Vanua 2/19 (3,2 fazla)
Afganistan 6 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Gregory Brathwaite (WI) ve Anil Chaudhary (Ind)
Maçn oyuncusu: Nawroz Mangal (Afg)

Niteleyici 4

23 Temmuz
14:15
Puan Kart
Namibya 
148/9 (20 fazla)
v
 Umman
150/5 (19 over)
Stephan Baard 62 (52)
Munis Ansari 3/23 (4 over)
Zeeshan Siddiqui 51 * (32)
Gerrie Snyman 1/23 (3 fazla)
Umman 5 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemler: Ruchira Palliyaguruge (SL) ve Ian Ramage (Sco)
Maçn oyuncusu: Zeeshan Siddiqui (Umman)

yar final 1

25 Temmuz
10:00
Puan Kart
Hong Kong 
116 (19.4 fazla)
v
 skoçya
117/5 (12,2 fazla)
Aizaz Khan 31 (21)
Alasdair Evans 3/17 (4 defa )
Robert Taylor 3/17 (4 defa)
Matthew Cross 39 (15)
rfan Ahmed 2/26 (3 fazla)
skoçya 5 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Shaun George (SA) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
Maçn oyuncusu: Robert Taylor (Sco)

5. Sra Playoff

25 Temmuz
10:00
Puan Kart
Umman 
127/9 (20 üst)
v
 Afganistan
130/5 (18,5 fazla)
Khawar Ali 21 (26)
Dawlat Zadran 2/21 (4 fazla)
Najibullah Zadran 44 (34)
Rajesh Ranpura 2/17 (4 over)
Afganistan 5 kaleyle kazand
Clontarf Cricket Club Ground , Dublin
Hakemleri: Gregory Brathwaite (WI) ve Anil Chaudhary (Ind)
Maçn oyuncusu: Najibullah Zadran (Afg)

yar final 2

25 Temmuz
14:15
Puan Kart
rlanda 
128 (19,5 fazla)
v
 Hollanda
129/5 (18.1 üst)
Ben Cooper 43 (40)
Kevin O'Brien 3/26 (4 over)
Hollanda 5 kaleyle kazand
Malahide Cricket Club Ground , Dublin
Hakemler: Johan Cloete (SA) ve Vineet Kulkarni (Ind)
Maçn oyuncusu: Mudassar Bukhari (Ned)
  • Hollanda kuray kazand ve sahaya seçildi.
  • Kazanan Final için hak kazanr ve kaybeden 3.lük Playoff'unda oynayacaktr .

3.lük Playoff

26 Temmuz
10:00
Puan Kart
v
 rlanda
Maç terkedilmi
Malahide Kriket Kulübü Sahas , Dublin
Hakemleri: Vineet Kulkarni (Ind) ve Ruchira Palliyaguruge (SL)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.
  • Hiçbir oynama ans olmayan rlanda, gruplarnn zirvesini bitirdii için üçüncü srada tamamlad.

son

26 Temmuz
14:15
Puan Kart
v
Maç terkedilmi
Malahide Kriket Kulübü Sahas , Dublin
Hakemleri: Johan Cloete (SA) ve Shaun George (SA)
  • Frlatmak yok.
  • Top atlmadan maç yarda kald.
  • Maçn yarda kalmasyla birlikte Hollanda ve skoçya kupay paylat.

Nihai puan durumu

Konum Takm
1 inci  skoçya
 Hollanda
3 üncü  rlanda
4.  Hong Kong
5.  Afganistan
6.  Umman
7.  Namibya
8.  Papua Yeni Gine
9.  Kenya
10.  Amerika Birleik Devletleri
11.  Jersey
12.    Nepal
13.  Birleik Arap Emirlikleri
14.  Kanada

 1'den 6'ya çin nitelikli 2016 ICC Dünya Twenty20 ve 2019 ICC T20 Dünya Kupas eleme .

Notlar

Referanslar

D balantlar

Opiniones de nuestros usuarios

Fadil Koçak

Bu yazıda 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri hakkında bilmediğim şeyler öğrendim, bu yüzden şimdi yatağa gidebilirim.

Asiya ünlü

Bu 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri girdisi, son anda yarın için çalışmamı tamamlamama yardımcı oldu. Vikipedi'yi tekrar çektiğimi görebiliyordum, öğretmenin bize yasakladığı bir şey. Beni kurtardığın için teşekkürler.

Zahir Akin

2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri ile ilgili güzel bir yazı olmuş. Gereken bilgileri aşırıya kaçmadan veriyor.

Safa Günay

Benim gibi 2015 ICC Dünya Twenty20 Elemeleri hakkında bilgi arayanlar için bu çok iyi bir seçenek.