2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas



İnsanoğlunun 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas ile ilgili yüzyıllardır biriktirdiği tüm bilgiler artık internette mevcut ve biz de sizin için en erişilebilir şekilde derledik ve sipariş verdik. 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas ile ilgili bilmek istediğiniz her şeye hızlı ve verimli bir şekilde erişebilmenizi istiyoruz; deneyiminizin hoş olduğunu ve 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas ile ilgili aradığınız bilgiyi gerçekten bulduğunuzu hissettiğinizi.

Hedeflerimize ulaşmak için yalnızca 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas hakkında en güncel, anlaşılır ve doğru bilgileri elde etmek için değil, aynı zamanda tasarımın, okunaklılığın, yükleme hızının ve kullanılabilirliğinin sağlanmasına da büyük özen gösterdik. sayfa mümkün olduğunca keyifli olsun, böylece başka hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmadan temel konulara odaklanabilir, 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas ile ilgili mevcut tüm veri ve bilgileri bilebilirsiniz, biz zaten sizin için hallettik. Umarız amacımıza ulaşmışızdır ve 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas ile ilgili istediğiniz bilgileri bulmuşsunuzdur. Bu nedenle, sizi memnuniyetle karşılıyoruz ve scientiatr.com kullanma deneyiminin keyfini çıkarmaya devam etmenizi öneririz.

2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas
Glasgow.jpg'deki SSE Hydro
Yarmann gerçekletii SSE Hydro
mekan SSE Hidro
yer Birleik Krallk Glasgow, Birleik Krallk
Balangç tarihi 23 Ekim 2015
Biti tarihi 1 Kasm 2015

2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas krk altnc bask oldu Artistik Cimnastik Dünya ampiyonas . Yarma 23 Ekim - 1 Kasm 2015 tarihleri arasnda Glasgow, Birleik Krallk'taki The SSE Hydro'da yapld ve skoçya'nn etkinlie ilk kez ev sahiplii yapt yarma oldu . Yarma, 2016 Yaz Olimpiyatlar için bir yeterlilik nitelii tayordu .

Japonya 1978'den beri ilk kez erkekler çepeçevre yarmay kazand ve Amerika Birleik Devletleri üçüncü kez üst üste kadn takm çepeçevre ampiyonluunu kazand. Bireysel çepeçevre yarmalarda, Khei Uchimura ve Simone Biles srasyla altnc ve üçüncü ardk ampiyonluklarn kazandlar. On üçüncü srada yer alan Romanya takm, 1966'dan bu yana ilk kez Olimpiyat Oyunlarna otomatik olarak katlma hakk elde edemedi .

4 Aralk 2015'te British Gymnastics , etkinliin Sunday Mail tarafndan "Yln Spor Etkinlii" seçildiini duyurdu .

Yarma program

Tüm saatler 23 - 24 Ekim 2015 aras BST ( UTC+1 ) ve 25 Ekim - 1 Kasm 2015 aras GMT ( UTC±0 ) eklindedir.

Tarih Zaman yuvarlak
23 Ekim 2015 09:40 Bayanlar elemeleri (1. Gün - sabah)
14:40 Bayanlar elemeleri (1. Gün - öleden sonra)
24 Ekim 2015 09:40 Bayanlar elemeleri (2. Gün - sabah)
14:40 Bayanlar elemeleri (2. Gün - öleden sonra)
25 Ekim 2015 09:40 Erkekler elemeleri (1. Gün - sabah)
16:10 Erkekler eleme (1. Gün - öleden sonra)
26 Ekim 2015 09:40 Erkekler sralama turlar (2. Gün - sabah)
16:10 Erkekler elemeleri (2. Gün - öleden sonra)
27 Ekim 2015 18:15 Bayanlar takm finali
28 Ekim 2015 17:30 Erkekler takm finali
29 Ekim 2015 18:25 Kadnlar çok yönlü final
30 Ekim 2015 17:45 Erkekler çok yönlü final
31 Ekim 2015 13:30 Cihaz finalleri
1 Kasm 2015 13:30 Cihaz finalleri

mekan

Yarma, 2013 ylnda açlan The SSE Hydro'da yapld . Bu arena , 2014 Commonwealth Oyunlarnda Jimnastik etkinliklerine ev sahiplii yapt .

olimpiyat kalifikasyonu

Olimpiyat yl önce herhangi Dünya ampiyonas için geleneksel olduu gibi ampiyonas sanatsal jimnastikçiler için iki turlu bir eleme ilk olarak görev 2016 Olimpiyatlar içinde Rio de Janeiro, Brezilya . Dünyalar eleme turunda, hem MAG hem de WAG yarmalarnda ilk 8 takm, Oyunlara otomatik olarak katlma hakk kazand. Dünya ampiyonalarnda 9-16. olan takmlar Rio'daki 2016 Olimpiyat Test Etkinliine davet edildi ve bu etkinlikten ilk 4 takm Olimpiyatlarda 12 takmdan oluuyordu.

madalyallar

Yldz (*) ile gösterilen isimler yedek takmlar gösterir.

Etkinlik Altn Gümü Bronz
erkekler
Her yönüyle ekip
 Japonya Naoto Hayasaka Ryohei Kato Kazuma Kaya Kenz Shirai Yusuke Tanaka Khei Uchimura Tomomasa Hasegawa *






 Büyük Britanya Brinn Bevan Daniel Purvis Louis Smith Kristian Thomas Max Whitlock Nile Wilson James Hall *






 Çin Deng Shudi Lin Chaopan Liu Yang Xiao Ruoteng You Hao Zhang Chenglong Liu Rongbing *






Bireysel çok yönlü
 Kohei Uchimura  ( JPN )  Manrique Larduet  ( CUB )  Deng Shudi  ( CHN )
Kat
 Kenzo Shirai  ( JPN )  Maksimum Whitlock  ( GBR )  Rayderley Zapata  ( ESP )
Kulplu at
 Maksimum Whitlock  ( GBR )  Louis Smith  ( GBR )  Harutyun Merdinyan  ( KOL )
 Kazuma Kaya  ( JPN )
Yüzük
 Eleftherios Petrounias  ( GRE )  Sen Hao  ( CHN )  Liu Yang  ( CHN )
Kasa
 Ri Se-gwang  ( PRK )  Marian Drgulescu  ( ROU )  Donnell Whittenburg  ( ABD )
Paralel çubuk
 Sen Hao  ( CHN )  Oleg Vernyayev  ( UKR )  Oleg Stepko  ( AZE )
 Deng Shudi  ( CHN )
Yatay çubuk
 Kohei Uchimura  ( JPN )  Danell Leyva  ( ABD )  Manrique Larduet  ( CUB )
KADIN
Her yönüyle ekip
 Amerika Birleik Devletleri Simone Biles Gabby Douglas Brenna Dowell Madison Kocian Maggie Nichols Aly Raisman MyKayla Skinner *






 Çin Chen Siyi Fan Yilin Mao Yi Shang Chunsong Tan Jiaxin Wang Yan Zhu Xiaofang *






 Büyük Britanya Becky Downie Ellie Downie Claudia Fragapane Ruby Harrold Kelly Simm Amy Tinkler Charlie Üyeleri *






Bireysel çok yönlü
 Simone Biles  ( ABD )  Gabby Douglas  ( ABD )  Larisa Iordache  ( ROU )
Kasa
 Maria Paseka  ( RUS )  Hong Un jong  ( PRK )  Simone Biles  ( ABD )
Düzensiz çubuk
 Fan Yilin  ( CHN )
 Viktoria Komova  ( RUS )
 Daria Spiridonova  ( RUS )
 Madison Kocian  ( ABD )
Hiçbiri ödüllendirildi Hiçbiri ödüllendirildi
Denge çubuu
 Simone Biles  ( ABD )  Sanne Wevers  ( NED )  Pauline Schäfer  ( ALMAN )
Kat
 Simone Biles  ( ABD )  Ksenia Afanasyeva  ( RUS )  Maggie Nichols  ( ABD )

madalya tablosu

Amerika Birleik Devletleri arka arkaya ikinci kez madalya sralamasnda lider olurken, onu Japonya ve Rusya takip ederken, ev sahibi Büyük Britanya 5 madalya ile 5. oldu.

madalya sralamas

Genel

rütbe Ulus Altn Gümü Bronz Toplam
1  Amerika Birleik Devletleri  (ABD) 5 2 3 10
2  Japonya  (JPN) 4 0 1 5
3  Rusya  (RUS) 3 1 0 4
4  Çin  (CHN) 2 2 4 8
5  Büyük Britanya  (GBR) 1 3 1 5
6  Kuzey Kore  (PRK) 1 1 0 2
7  Yunanistan  (GRE) 1 0 0 1
8  Küba  (CUB) 0 1 1 2
 Romanya  (ROU) 0 1 1 2
10  Hollanda  (NED) 0 1 0 1
 Ukrayna  (UKR) 0 1 0 1
12  Ermenistan  (ARM) 0 0 1 1
 Azerbaycan  (AZE) 0 0 1 1
 Almanya  (GER) 0 0 1 1
 spanya  (ESP) 0 0 1 1
Toplamlar (15 ülke) 17 13 15 45

erkekler

rütbe Ulus Altn Gümü Bronz Toplam
1  Japonya 4 0 1 5
2  Büyük Britanya 1 3 0 4
3  Çin 1 1 4 6
4  Yunanistan 1 0 0 1
 Kuzey Kore 1 0 0 1
6  Küba 0 1 1 2
 Amerika Birleik Devletleri 0 1 1 2
8  Romanya 0 1 0 1
 Ukrayna 0 1 0 1
10  Ermenistan 0 0 1 1
 Azerbaycan 0 0 1 1
 ispanya 0 0 1 1
Toplamlar (12 ülke) 8 8 10 26

KADIN

rütbe Ulus Altn Gümü Bronz Toplam
1  Amerika Birleik Devletleri 5 1 2 8
2  Rusya 3 1 0 4
3  Çin 1 1 0 2
4  Hollanda 0 1 0 1
 Kuzey Kore 0 1 0 1
6  Almanya 0 0 1 1
 Büyük Britanya 0 0 1 1
 Romanya 0 0 1 1
Toplamlar (8 ülke) 9 5 5 19

Erkekler sonuçlar

Takm yarmas

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Brinn Bevan  Büyük Britanya 16 Haziran 1997 18 yl
en eski Yoo Won-chul  Güney Kore 20 Temmuz 1984 31 yl
rütbe Takm Jimnastik veya sol.svg Cheval d'arçon.svg Jimnastik aux anneaux.svg Sote de cheval.svg Barres parallèles.svg Barre fixe.svg Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler) Japonya 47.258 (1) 45.166 (1) 43.798 (5) 45.766 (2) 45.665 (5) 43.165 (7) 270.818
Naoto Hayasaka 15.133 14.833
Ryohei Kato 14.733 14.366 15.533 15.033
Kazuma Kaya 15.400
Kenzo Shirai 16.325 15.533
Yusuke Tanaka 14.466 14.266 13.666
Kohei Uchimura 15.800 15.033 14.966 15.400 15.866 14.466
2. sra, gümü madalya sahibi(ler) Büyük Britanya 45.766 (2) 44.999 (2) 43.666 (6) 45.499 (4) 45.532 (6) 44.883 (2) 270.345
Brinn Bevan 13.966 15.133
Daniel Purvis 15.400 14.333 15.466
Louis Smith 15.333
Christian Thomas 14.600 15.333 15.000
Maksimum Whitlock 15.766 15.700 14.400 15.033 15.033 15.000
Nil Wilson 14.933 15.033 14.833
3.lük, bronz madalya sahibi(ler) Çin 44.565 (4) 41.565 (7) 45.999 (1) 45.666 (3) 47.765 (1) 44.399 (3) 269.959
Deng udi 14.966 14.600 15.233 16.066
Lin Chaopan 15.133 13.466 15.200 15.766 15.333
Liu Yang 15.766
Xiao Ruoteng 13.433 15.233 14.233
sen hao 14.666 15.633 15.933
Zhang Çenglong 14.466 14.833
4 Rusya 44.366 (5) 43.600 (3) 44.165 (4) 45.900 (1) 46.266 (2) 44.065 (4) 268.362
Denis Ablyazin 15.100 14.433 15.700
David Belyavskiy 14.666 14.100 14.866 15.200 15.600 14.566
Nikita Ignatiev 14.866 15.400 14.966
Nikolay Kuksenkov 14.800 15.266 14.533
Nikita Dalk 14.600 15.000
van Stretoviç 14.700
5 Amerika Birleik Devletleri 43.933 (7) 42.032 (6) 45.066 (2) 44.624 (6) 46.133 (3) 46.065 (1) 267.853
Chris Brooks 14.933
Danell Leyva 13.100 15.800 15.666
Alexander Naddur 15.100 15.066 14.700 14.466
Paul Ruggeri 14.633 15.100 14.733 15.466
Donnell Whittenburg 14.200 13.866 15.166 15.058 15.600
Brandon Wynn 15.200
6 sviçre 44.232 (6) 42.998 (4) 42.165 (8) 43.333 (8) 45.799 (4) 43.133 (8) 261.660
Hristiyan Baumann 14.666 13.933 15.266 13.300
Pablo Brägger 14.866 13.766 15.133 15.433
Pascal Bucher 13.666 15.333
Claudio Capelli 14.800 14.300
Oliver Hegi 14.666 14.400
Eddy Yusof 14.566 14.466 13.900 15.200
7 Güney Kore 43.082 (8) 42.066 (5) 42.823 (7) 44.999 (5) 43.832 (7) 43.233 (6) 260.035
Kim Han-sol 15.283 14.166 15.400
Lee Jun-ho 13.433 14.766
Lee Sang-wook 13.200 14.866 14.333
Park Min-soo 14.200 14.066 13.533 14.600
Shin Dong-hyen 14.366 14.666 14.833
Yoo Won-chul 14.591 15.433 14.300
8 Brezilya 44.666 (3) 39.432 (8) 44.699 (3) 44.316 (7) 42.932 (8) 43.532 (5) 259.577
francisco barretto 11.100 14.966 13.700
Lucas Bitencourt 13.866 14.400 14.600 14.666
Diego Hipolito 15.233 14.716
Arthur Mariano 14.733 14.466 14.700 15.166
Caio Souza 14.700 14.766 14.900 13.366
arthur zanetti 15.533

Bireysel çok yönlü

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Kazuma Kaya  Japonya 19 Kasm 1996 18 yl
en eski Andrey Lihovitskiy  Belarus 23 Haziran 1986 29 yl
rütbe Jimnastikçi Jimnastik veya sol.svg Cheval d'arçon.svg Jimnastik aux anneaux.svg Sote de cheval.svg Barres parallèles.svg Barre fixe.svg Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Kohei Uchimura  ( JPN ) 15.733 15.100 14.933 15.633 15.833 15.100 92.332
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Manrique Larduet  ( CUB ) 14.666 14.300 15.233 15.433 15.733 15.333 90.698
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Deng Shudi  ( CHN ) 15.133 14.400 14.533 15.300 15.933 14.800 90.099
4  Oleg Vernyayev  ( UKR ) 14.975 13.566 15.233 15.300 16.000 14.566 89.640
5  Maksimum Whitlock  ( GBR ) 15.700 16.100 14.516 15.000 15.100 12.833 89.249
6  Nikolai Kuksenkov  ( RUS ) 14.666 14.933 14.800 14.866 15.033 14.900 89.198
7  Daniel Purvis  ( GBR ) 15.166 14.666 14.466 14.900 15.400 14.466 89.064
8  Donnell Whittenburg  ( ABD ) 15.266 14.166 15.533 14.533 15.633 13.666 88.797
9  Xiao Ruoteng  ( CHN ) 14.866 14.033 14.266 15.166 14.733 15.166 88.230
10  Kazuma Kaya  ( JPN ) 14.666 15.400 14.033 14.700 14.933 14.466 88.198
11  David Belyavskiy  ( RUS ) 14.700 14.700 14.766 14.033 15.366 14.466 88.031
12  Arthur Mariano  ( SUTYEN ) 15.000 14.500 14.000 14.466 14.800 15.200 87.966
13  Pablo Brägger  ( SUI ) 14.866 13.833 13.800 14.800 15.300 15.200 87.799
14  Bart Deurloo  ( NED ) 15.200 14.666 14.166 14.700 13.466 14.966 87.164
15  Christian Baumann  ( SUI ) 14.200 14.433 14.066 14.416 15.000 14.400 86.515
16  Andrey Lihovitskiy  ( BLR ) 14.066 14.766 13.900 14.100 14.700 14.466 85.998
17  Danell Leyva  ( ABD ) 13.733 12.933 14.233 14.300 15.366 14.000 84.565
18  Park Min-soo  ( KOR ) 13.975 14.566 13.766 14.033 14.966 13.033 84.339
19  Rubén López  ( ESP ) 14.266 12.333 14.133 14.666 14.166 14.533 84.097
20  Lucas Bitencourt  ( sutyen ) 12.966 14.066 14.200 14.733 13.566 14.300 83.831
21  Cristian Bataga  ( ROU ) 14.500 13.366 14.166 14.558 13.966 13.033 83.589
22  Jim Zona  ( FRA ) 14.733 13.466 12.866 14.433 14.166 13.633 83.297
23  Axel Augis  ( FRA ) 14.233 14.200 14.166 14.866 13.533 11.266 82.264
 Florian Landuyt  ( BEL ) 4.591 14.733 11.866 13.933 45.123

kat

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Kenzo Shirai  Japonya 24 Austos 1996 19 yl
en eski Tomás González  ili 22 Kasm 1985 29 yl
Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Kenzo Shirai  ( JPN ) 7.600 8.633 16.233
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Maksimum Whitlock  ( GBR ) 6.800 8.766 15.566
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Rayderley Zapata  ( ESP ) 6.700 8.500 15.200
4  Deng Shudi  ( CHN ) 6.700 8.466 15.166
5  Daniel Purvis  ( GBR ) 6.500 8.600 15.100
6  Kim Han-sol  ( KOR ) 6.800 8.133 14.933
7  Manrique Larduet  ( CUB ) 6.800 8.000 14.800
8  Tomás González  ( Ç ) 6.800 8.033 -0.100 14.733

kulplu at

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Kazuma Kaya  Japonya 19 Kasm 1996 18 yl
en eski Harutyun Merdinyan  Ermenistan 16 Austos 1984 31 yl
Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Maksimum Whitlock  ( GBR ) 7.300 8.833 16.133
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Louis Smith  ( GBR ) 7.200 8.833 16.033
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Harutyun Merdinyan  ( KOL ) 6.700 8.800 15.500
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Kazuma Kaya  ( JPN ) 6.800 8.700 15.500
5  Vid Hidvégi  ( HUN ) 6.600 8.766 15.366
6  Oleg Vernyayev  ( UKR ) 7.000 8.266 15.266
7  Alexander Naddour  ( ABD ) 6.700 8.500 15.200
8  Robert Seligman  ( CRO ) 6.400 8.033 14.433

Yüzükler

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Donnell Whittenburg  Amerika Birleik Devletleri 18 Austos 1994 21 yl
en eski Yuri van Gelder  Hollanda 20 Nisan 1983 32 yl
Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Eleftherios Petrounias  ( GRE ) 6.800 9.000 15.800
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Sen Hao  ( CHN ) 7.000 8.733 15.733
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Liu Yang  ( CHN ) 6.900 8.800 15.700
4  Samir Aït Said  ( FRA ) 6.800 8.833 15.633
5  Brandon Wynn  ( ABD ) 6.800 8.800 15.600
6  Yuri van Gelder  ( NED ) 6.800 8.700 15.500
7  Davtyan Vahagn  ( KOL ) 6.600 8.733 15.333
8  Donnell Whittenburg  ( ABD ) 6.700 8.600 15.300

Kasa

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Kenzo Shirai  Japonya 24 Austos 1996 19 yl
en eski Marian Drgulescu  Romanya 18 Aralk 1980 34 yl
rütbe Jimnastikçi D Puan E Puan Dolma kalem. Puan 1 D Puan E Puan Dolma kalem. Puan 2 Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Ri Se-gwang  ( PRK ) 6.400 9.200 15.600 6.400 8.900 15.300 15.450
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Marian Drgulescu  ( ROU ) 6.000 9.300 15.300 6.200 9.300 15.500 15.400
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Donnell Whittenburg  ( ABD ) 6.000 9.100 15.100 6.400 9.200 15.600 15.350
4  Oleg Vernyayev  ( UKR ) 6.000 9.466 15.466 6.000 9.100 15.100 15.283
5  Ihor Radivilov  ( UKR ) 6.000 9.200 15.200 6.000 8.966 14.966 15.083
6  Denis Ablyazin  ( RUS ) 6.400 8.000 -0.100 14.300 6.200 9.200 15.400 14.850
7  Kenzo Shirai  ( JPN ) 5.600 8.900 14.500 5.200 9.333 14.533 14.516
8  Kim Han-sol  ( KOR ) 6.000 8.000 14.000 6.000 9.000 15.000 14.500

Paralel çubuklar

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Manrique Larduet  Küba 10 Temmuz 1996 19 yl
en eski Yusuke Tanaka  Japonya 29 Kasm 1989 25 yl
Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Sen Hao  ( CHN ) 7.300 8.916 16.216
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Oleg Vernyayev  ( UKR ) 7.100 8.966 16.066
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Oleg Stepko  ( AZE ) 7.000 8.966 15.966
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Deng Shudi  ( CHN ) 7.100 8.866 15.966
5  Manrique Larduet  ( CUB ) 6.900 8.833 15.733
6  Danell Leyva  ( ABD ) 6.900 8.766 15.666
7  Yusuke Tanaka  ( JPN ) 6.600 9.000 15.600
8  Nil Wilson  ( GBR ) 6.600 8.633 15.233

Yatay çubuk

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Manrique Larduet  Küba 10 Temmuz 1996 19 yl
en eski Chris Brooks  Amerika Birleik Devletleri 19 Aralk 1986 28 sene

Manrique Larduet , bu etkinlikte madalya alarak bir birey olarak Olimpiyatlara katlmaya hak kazand.

Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Kohei Uchimura  ( JPN ) 7.100 8.733 15.833
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Danell Leyva  ( ABD ) 7.300 8.400 15.700
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Manrique Larduet  ( CUB ) 7.000 8.600 15.600
4  Arthur Mariano  ( SUTYEN ) 6.500 8.666 15.166
5  Andreas Bretschneider  ( ALMAN ) 7.200 7.766 14.966
6  Chris Brooks  ( ABD ) 6.400 7.400 13.800
7  Fabian Hambüchen  ( ALMAN ) 7.200 6.300 13.500
7  Oliver Hegi  ( SUI ) 6.000 7.500 13.500

kadn sonuçlar

Takm yarmas

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Sidney Townsend  Kanada 24 Aralk 1999 15 yl
en eski Ksenia Afanasyeva  Rusya 13 Eylül 1991 24 yl
rütbe Takm Sote de cheval.svg Barres asymétriques.svg poutre.svg Jimnastik veya sol.svg Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler) Amerika Birleik Devletleri 46.665 (1) 45.433 (2) 43.432 (1) 45.808 (1) 181.338
Maggie Nichols 15.466 14.800 13.966 15.000
Simone Biles 15.966 15.200 15.733
Gabby Douglas 15.233 15.333
Ali Raisman 14.266 15.075
Madison Koçyan 15.300
Brenna Dowell
2. sra, gümü madalya sahibi(ler) Çin 45.233 (3) 45.632 (1) 42.300 (2) 42.999 (3) 176.164
Shang Chunsong 15.233 14.600 14.366
Wang Yan 15.200 13.300 14.633
Tan Jiaxin 15.200 15.133
Fan Yilin 15.266 14.400
Mao Yi 14.833 14.000
Chen Siyi
3.lük, bronz madalya sahibi(ler) Büyük Britanya 45.049 (4) 42.299 (5) 41.733 (3) 43.299 (2) 172.380
Ellie Downie 15.133 13.033 14.133 14.133
Claudia Fragapane 14.833 13.800 14.733
Amy Tinkler 15.083 14.433
Becky Downie 14.833 13.800
yakut harrold 14.433
kelly simm
4 Rusya 45.766 (2) 43.874 (3) 40.133 (6) 42.191 (6) 171.964
Maria Paseka 15.600 14.733 13.766
Viktoria Komova 15.100 14.000 13.300
Ksenia Afanasyeva 15.066 14.500
Seda Tuthalyan 13.300 13.925
Darya Spiridonova 15.141
Maria Kharenkova 13.533
5 Japonya 44.832 (5) 42.424 (4) 40.066 (7) 42.565 (5) 169.887
Asuka Teramoto 14.600 14.225 13.900 13.966
Mai Murakami 15.066 13.966 12.200 13.966
Sae Miyakawa 15.166 14.633
Aiko Sugihara 14.233
Sakura Yumoto 13.966
Natsumi Sasada
6 Kanada 44.533 (6) 40.666 (7) 41.032 (5) 41.466 (7) 167.697
Ellie Siyah 15.100 13.566 14.233
Brittany Rogers 15.000 13.200 13.700
Isabela Onyshko 13.933 13.766 13.900
Sidney Townsend 14.433
Victoria Kayen Woo 13.533
Audrey Rousseau 13.333
7 talya 43.699 (7) 41.766 (6) 39.399 (8) 42.733 (4) 167.597
Carlotta Ferlito 14.466 14.300 14.033
Erika Fasana 14.800 14.500
Elisa Menegini 14.433 14.200
Enus Mariani 14.166 12.566
Lara Mori 13.800 12.533
Çay Ugrin 13.800
8 Hollanda 41.599 (8) 38.432 (8) 41.500 (4) 41.199 (8) 162.730
Eythora Thorsdottir 13.066 13.800 13.400
Lieke Wevers 11.133 14.200 13.866
Tisha Volleman 14.100 13.933
Sanne Wevers 14.233 13.500
Mara Titarsolej 14.066
lisa üst 13.433

Bireysel çok yönlü

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Wang Yan  Çin 30 Ekim 1999 15 yl
en eski Lieke Wevers  Hollanda 17 Eylül 1991 24 yl
rütbe Jimnastikçi Sote de cheval.svg Barres asymétriques.svg poutre.svg Jimnastik veya sol.svg Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Simone Biles  ( ABD ) 15.833 14.900 14.400 15.266 60.399
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Gabby Douglas  ( ABD ) 15.300 15.033 14.400 14.583 59.316
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Larisa Iordache  ( ROU ) 15.066 14.800 14.766 14.475 59.107
4  Shang Chunsong  ( CHN ) 13.866 15.166 14.700 14.533 58.265
5  Giulia Steingruber  ( SUI ) 15.600 13.900 13.333 14.500 57.333
6  Mai Murakami  ( JPN ) 14.966 13.800 14.033 14.333 57.132
7  Ellie Siyah  ( CAN ) 15.033 14.000 13.300 14.425 56.758
8  Laura Jurca  ( ROU ) 15.133 13.733 13.966 13.900 56.732
9  Asuka Teramoto  ( JPN ) 15.166 14.366 13.233 13.366 56.131
10  Elisabeth Seitz  ( ALMAN ) 14.133 15.233 13.433 12.966 55.765
11  Wang Yan  ( CHN ) 14.875 13.566 13.800 13.500 55.741
12  Carlotta Ferlito  ( ITA ) 14.066 13.600 14.441 13.633 55.740
13  Lieke Wevers  ( NED ) 13.733 14.333 14.200 13.366 55.632
14  Çay Ugrin  ( ITA ) 14.066 14.000 13.766 13.733 55.565
15  Seda Tutkhalyan  ( RUS ) 14.866 14.300 12.700 13.566 55.432
16  Isabela Onyshko  ( CAN ) 14.233 14.400 13.066 13.633 55.332
17  Lisa Verschueren  ( BEL ) 14.133 13.900 13.600 13.666 55.299
18  Lorrane Oliveira  ( SUTYEN ) 15.166 13.733 12.966 13.166 55.031
19  Pauline Schäfer  ( ALMAN ) 14.633 13.433 13.133 13.766 54.965
19  Rune Hermans  ( BEL ) 14.033 13.466 13.866 13.600 54.965
21  Noémi Makra  ( HUN ) 13.933 14.266 12.833 13.833 54.865
22  Ruby Harrold  ( GBR ) 14.633 14.533 12.433 13.100 54.699
23  Amy Tinkler  ( GBR ) 14.866 13.033 12.233 13.966 54.098
24  Flávia Saraiva  ( SUTYEN ) 14.233 13.700 12.266 13.033 53.232

Kasa

Olaya Medaling izin Kuzey Kore 'nin Hong Un-jong bireysel olarak olimpiyatlara nitelemek.

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Wang Yan  Çin 30 Ekim 1999 16 yl
en eski Hong Un jong  Kuzey Kore 9 Mart 1989 26 yl
rütbe Jimnastikçi D Puan E Puan Dolma kalem. Puan 1 D Puan E Puan Dolma kalem. Puan 2 Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Maria Paseka  ( RUS ) 6.400 9.233 15.633 6.300 9.400 15.700 15.666
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Hong Un jong  ( PRK ) 6.300 9.366 15.666 6.400 9.200 15.600 15.633
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Simone Biles  ( ABD ) 6.300 9.600 15.900 5.600 9.583 15.183 15.541
4  Ellie Downie  ( GBR ) 5.800 9.166 14.966 5.600 9.233 14.833 14.899
5  Dipa Karmakar  ( IND ) 7.000 8.300 15.300 6.000 8.366 -0.300 14.066 14.683
6  Wang Yan  ( CHN ) 6.000 9.066 15.066 6.200 7.900 14.100 14.583
7  Giulia Steingruber  ( SUI ) 6.200 9.400 -0.100 15.500 5.300 8.333 13.633 14.566
7  Alexa Moreno  ( MEX ) 6.200 8.566 -0.100 14.666 6.000 8.566 -0.100 14.466 14.566

Düzensiz çubuklar

Bu, Dünya Artistik Jimnastik ampiyonasnda altn için tarihteki ilk dört yönlü beraberlikti, ancak Dünya ampiyonalar, böyle bir durumun tekrar olmasn önlemek için Olimpiyatlara benzer bir beraberlii bozma prosedürü balattndan, bunun tekrar olmas pek mümkün deil.

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Fan Yilin  Çin 11 Kasm 1999 15 yl
en eski Viktoria Komova  Rusya 30 Ocak 1995 20 yl
Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Fan Yilin  ( CHN ) 6.900 8.466 15.366
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Viktoria Komova  ( RUS ) 6.600 8.766 15.366
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Daria Spiridonova  ( RUS ) 6.700 8.666 15.366
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Madison Kocian  ( ABD ) 6.600 8.766 15.366
5  Gabby Douglas  ( ABD ) 6.400 8.733 15.133
6  Shang Chunsong  ( CHN ) 6.700 8.200 14.900
7  Ruby Harrold  ( GBR ) 6.300 8.466 14.766
8  Sophie Scheder  ( GER ) 6.600 8.000 14.600

Denge aleti

ABD'li Simone Biles , 2014'ten beri n ünvann koruyarak , arka arkaya ilk n dünya ampiyonu oldu. Dokuzuncu kariyer dünya ampiyonalar altn madalya ile, o elindeki rekoru balad Larisa Latynina , Gina Gogean ve Svetlana Khorkina . Sanne Wevers arasnda Hollanda ve Pauline Schäfer ait Almanya'ya denge aleti üzerindeki ülkeleri için ilk madalya kazand. Schäfer ayrca madalya alarak Olimpiyatlara bireysel olarak katlma hakk kazand (Almanya takm finalde baarsz olduu için dorudan kalifiye deildi, ancak Test Etkinliini yapt).

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Wang Yan  Çin 30 Ekim 1999 16 yl
en eski Sanne Wevers  Hollanda 17 Eylül 1991 24 yl
Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Simone Biles  ( ABD ) 6.400 8.958 15.358
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Sanne Wevers  ( NED ) 5.700 8.633 14.333
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Pauline Schäfer  ( ALMAN ) 5.800 8.333 14.133
4  Viktoria Komova  ( RUS ) 5.700 8.233 13.933
5  Wang Yan  ( CHN ) 6.400 7.233 13.633
6  Seda Tutkhalyan  ( RUS ) 6.000 7.500 13.500
7  Ellie Siyah  ( CAN ) 6.000 7.466 13.466
8  Eythora Thorsdottir  ( NED ) 5.700 7.033 12.733

kat

Final öncesi dirsek sakatl nedeniyle, Erika Fasana finalden çekildi ve yerine Shang Chunsong geçti . Ek olarak, sviçreli jimnastikçi Giulia Steingruber önceki gün atlama finalinde dizinden yaraland ve zemin finaline katlamamasna neden oldu. O yerini Lieke Wevers arasnda Hollanda . Simone Biles rekor bir 10. kariyer dünya ampiyonas altn madalyas kazand.

En yal ve en genç yarmaclar

isim ülke Doum tarihi Ya
en genç Sae Miyakawa  Japonya 10 Eylül 1999 16 yl
en eski Ksenia Afanasyeva  Rusya 13 Eylül 1991 24 yl
Durum Jimnastikçi D Puan E Puan Ceza Toplam
1. sra, altn madalya sahibi(ler)  Simone Biles  ( ABD ) 6.800 9.000 15.800
2. sra, gümü madalya sahibi(ler)  Ksenia Afanasyeva  ( RUS ) 6.400 8.700 15.100
3.lük, bronz madalya sahibi(ler)  Maggie Nichols  ( ABD ) 6.200 8.800 15.000
4  Shang Chunsong  ( CHN ) 6.400 8.533 14.933
4  Sae Miyakawa  ( JPN ) 6.300 8.633 14.933
6  Ellie Downie  ( GBR ) 6.000 8.733 14.733
7  Claudia Fragapane  ( GBR ) 6.200 8.366 -0.100 14.466
8  Lieke Wevers  ( NED ) 5.400 8.700 14.100

Referanslar

D balantlar

Opiniones de nuestros usuarios

Salman Akdemir

Bu 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas makalesine nasıl ulaştım bilmiyorum ama gerçekten beğendim.

Atila Aygün

İnternette her zaman okunan tipik bir şey olmayan 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas hakkında farklı bir şey bulmam gerekiyordu ve 2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas'ın bu makalesini beğendim.

Abbas Alkan

2015 Dünya Artistik Jimnastik ampiyonas ile ilgili bu makale dikkatimi çekti, kelimelerin ne kadar iyi ölçüldüğünü merak ediyorum, sanki...zarif.

Nadir Koç

Değişken hakkında bu kadar didaktik bir şekilde yazılmış bir makale görmeyeli uzun zaman oldu. Beğendim.